Galaxy S9 Kamerası Ortaya Çıkmaya Başladı

Samsung, yeni seri akıllı telefonları için hazırlıklarını sürdürüyor. Şubat ayı içerisinde tanıtılması beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonların, nasıl bir sisteme sahip olacağı konusunda ise her geçen gün farklı bilgiler öne çıkıyor. Son olarak telefonların kamera sistemi konusunda detaylar ortaya çıkmış durumda. Daha önce ekran sistemi ve tasarımı konusunda bazı detayların paylaşıldığı Galaxy S9 akıllı telefonlarının, kamera kısmında nasıl bir sistem kullanacağına bakalım. Fakat ortaya çıkan özelliklere bakmadan önce yeni akıllı telefonların kamera sisteminin henüz doğrulanmadığını da belirtelim.

Galaxy S9 Kamerası Nasıl Olacak?

Galaxy S9 modellerinin kamera sistemlerinin çok farklı olması bekleniyor. Galaxy S9 Plus modelinden başlayacak olursak, arka kısımda çift kamera bulunacak. 12 MP değerinde çift arka kameranın bulunacağı belirtilen yeni akıllı telefonların OIS özellikli olacağı da verilen bilgiler arasında. Ana modelde ise bu kameraların tek kamera olarak yer aldığını göreceğiz.

Üstelik son yayınlanan raporlara göre kameraların diyafram değerinde de üst düzey seçenekler sunulacak. Bunun için sunulacak olan değerin f/1.5 diyafram açıklığında olduğu belirtiliyor. Üstelik kameraların değişken diyafram aralığına sahip olacağı da iddialar arasında. Buna göre kameraların diyafram açıkları f/1.5 ile f/2.4 arasında değişiklik gösterecek.

Galaxy S9

Bu yönü ile Galaxy S9 akıllı telefonlarının DSLR makinelerine benzer bir performans sunduğunu göreceğiz. Bunun dışında her iki akıllı telefon modelinde de 8 MP değerinde ön kamera bulunacak. İris tarayıcı özelliğinin, otomatik netleme özelliğinin ve yavaş çekim özelliğinin bulunacağı Galaxy S9 ön kameralarının ise yine benzeri değerlere sahip olacağından söz ediliyor.

Tüm bu özellikler doğrulanmamış özellikler olsa da sadece iddialar bile her iki modelde de ne kadar iyi kameraların yer alacağını kanıtlıyor. Bakalım Samsung daha ne gibi sürprizler yapacak. Bunlar için Samsung’un Şubat ayında yapacağı tanıtımı beklemek gerekecek. Tanıtımdan sonra yeni telefonların tüm sistemleri hakkında bilgilendirmeler yayınlayacağız. Şimdilik bu tür iddialar gündeme gelmeye devam edecek gibi gözüküyor.

Ilginizi çekebilir

Twitter Sonrası İçin Kaydet Özelliği Ortaya Çıktı
Sosyal Medya
6 görünteleme
Sosyal Medya
6 görünteleme

Twitter Sonrası İçin Kaydet Özelliği Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Ocak 2018

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Twitter, bir süredir Facebook ve Instagram uygulamasından gelmeye başladı. Yeni kullanıcı kazanma…

Age of Empires Definitive Edition Beklenen Tarih Açıklaması Geldi
Oyun
7 görünteleme
Oyun
7 görünteleme

Age of Empires Definitive Edition Beklenen Tarih Açıklaması Geldi

Ibrahim Kizilirmak - 19 Ocak 2018

Microsoft tarafından sunulan efsane oyun serileri arasında yerini alan ve strateji denildiği zaman akla gelen ilk oyunlardan biri olan Age…

LG V30+ α Modeli Üzerinde Çalışıyor
Mobil
5 görünteleme
Mobil
5 görünteleme

LG V30+ α Modeli Üzerinde Çalışıyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Ocak 2018

Akıllı telefon devlerinden biri olan LG, son zamanlarda pek iyi bir gidişat elde edemedi. Markanın sürekli olarak yeni akıllı telefon…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.