Galaxy S9 Ekran Kasa Oranı Rekor Kıracak

24 Kasım 2017
14 Görünümler

Akıllı telefon dünyasının aranan modellerinden biri olan Galaxy serisi her sene yenilenmeye devam ediyor. Son olarak bu sene Galaxy S8 akıllı telefonlarını gördük. Sonsuz ekran teknolojisi ve çok daha iyi bir sistem sunması sayesinde amiral gemisi akıllı telefonların içerisinde kalıcı bir yer kazanan son modelden sonra şimdi ise Galaxy S9 hazırlıkları başladı.

Üstelik bu kez daha erken gelecek olan bir akıllı telefon serisi ile karşı karşıya olacağız. Muhtemelen Ocak ayında tanıtılması ve CES 2018 kapsamında gösterilmesi beklenen Galaxy S9 akıllı telefonlarına ilişkin detay paylaşımları da gelmeye devam ediyor. Son olarak telefonların ekranları konusunda bazı bilgiler ortaya çıktı.

Galaxy S9 Nasıl Bir Ekrana Sahip Olacak?

Telefonların çıkış tarihi konusunda ortaya atılan iddialar bir yana, yeni seri akıllı telefonların ekran sistemleri konusunda da birçok iddia var. İlk beklenti sonsuz ekran teknolojisinin devam edeceği yönünde. Sonsuz ekranda kullanılan çerçevesiz yapının çok daha geliştirildiği bir telefon ile karşılaşmamız mümkün olacak. Son gelen iddialara göre telefonun ekran kasa oranı da bir hayli artacak.

Galaxy S9

 

Galaxy S9 ekranlarının %90 ekran kasa oranına sahip olması bekleniyor. Bu de şimdiye kadarki en yüksek ekran kasa oranı ile karşılaşacağımızın göstergesi. Yeni seri akıllı telefonların ekran kasa oranının bu kadar yüksek olması, tamamen çerçevesiz modellere en çok yaklaşan markanın da Samsung olmasını sağlayacak. Ekranın ne kadar geniş olacağı ve ekranların ne derece ince olacağı gibi konular, tanıtım sonrasında kesinleşecek.

Bunun yanında ekran teknolojileri kısmında da beklentilerin oldukça yüksek olduğunu hatırlatalım. Yani ekranların niteliğinin yanı sıra, ekrana entegre parmak izi okuyucu gibi ayrıntı özelliklerinde kullanıma girmesi muhtemel olabilir. Samsung’un bu değişiklikleriyle beraber çok daha iyi bir noktaya geleceği kesin. Galaxy S9 amiral gemisi akıllı telefonları bu geliştirmelerle beraber iPhone X akıllı telefonlarını geride bırakma konusunda da önemli adımlar atmış olacak. Gelişmelerden haberler vermeye devam edeceğiz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.