Galaxy S8 İçin Android Oreo Güncellemesi Yaklaşıyor

29 Aralık 2017
11 Görünümler

Geride bırakmaya sayılı günlerin kaldığı 2017 yılının en iddialı akıllı telefonlarından biri Galaxy S8 modelleri oldu. Samsung’un, sonsuz ekran teknolojisiyle beraber sunduğu yeni akıllı telefonların, amiral gemisi özellikleriyle beraber epey bir satıldığını ve epey bir konuşulduğunu gördük. Bu derece çok konuşulan bir akıllı telefon olan Galaxy S8 modellerinin yıl sonuna doğru ise bir kez daha gündeme geldiğini gördük.

Yeni modellerin bu kez gündeme gelmesinin nedeni ise telefonların güncelleme alacak olması. Android Oreo açıklamasından hemen sonra Samsung tarafından verilen güncelleme bilgilerine uyarak ilerleyen takvimde, Galaxy S8 modellerinin Oreo güncellemesi alması için geri sayımın başladığı da görülüyor. Öyle ki son olarak beta 5 versiyon yayına alındı.

Galaxy S8 Android Oreo Beta 5 Güncellemesi

Samsung’un geçtiğimiz hafta yayınlamış olduğu 4.beta sürümünden sonra yeni betasının çok gecikmediğini gördük. Marka Oreo güncellemesi için son hazırlıkların yapıldığını göstermek adına bu kez beta 5 sürümünü yayınladı. Android Oreo beta 5 sürümü olarak yayınlanan yeni sürümün ise birçok hatayı giderdiği görülüyor.

Galaxy S8

Öncelikle yaşanan sistem hataları ve uyumsuzluk konusunda yaşanan tüm sorunların giderildiğini belirtelim. Yeni beta sürecinde bu hataların giderilmiş olması da oldukça önemli. Öyle ki son beta sürümü için 5.beta iddiaları vardı. Yani Samsung’un bu sürümde muhtemelen tüm sorunları çözmüş olması gerekiyor. HDMI kablosu bağlantısında yaşanan sorunların bile giderildiğini düşünecek olursak, şu an için beklentiler karşılanmış gibi gözüküyor. Beta 5 sürümünün beklendiği gibi tüm hataları çözmesi durumunda ise birkaç hafta içerisinde Android Oreo final sürümünün yayınlanması olası gibi gözüküyor.

Galaxy S8 modelleri için yayınlanması beklenen yeni Oreo güncellemesinin diğer telefonlar için ne zaman yayınlanacağı konusunda ise çok detaylı bilgiler yok. S8 serileri için güncellemelerin yayınlanması durumunda beklenti Note 8 modeli içinde güncellemenin yayınlanacak olması. Diğer seriler içinse bir süre daha beklemek gerekecek. Ne kadar bir süre bekleneceği konusunda Samsung’un yapacağı açıklamaları takip etmek gerekiyor. Özellikle eski telefon kullanıcıları için bu durum geçerli olacak. Bakalım güncellemeler ne zaman yayınlanacak?

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.