Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus İçin Android Oreo Güncellemesi

12 Kasım 2017
21 Görünümler

Akıllı telefonlarının Android Oreo güncelleme sürecini başlattığını duyuran Samsung, geçtiğimiz hafta yeni beta sürümlerini yayınlamıştı. Android Oreo güncellemesinin yayınlanmasının sonrasında Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus akıllı telefonları için ilk beta güncellemesi kullanıma açılmıştı. Yeni beta sürümünün yayınlanmasının sonrasında Google tarafından yayınlanan Oreo özellikler Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinde denemeye açıldı.

Güncellemelerin beta versiyonlarının yayınlanmasının hemen ardından ise Samsung’un nasıl bir yol izleyeceği konusunda da detaylar paylaşıldı. İlk olarak Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus akıllı telefonlarının beta sürüm güncellemesi aldığını gördük.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Yeni Güncelleme

Beta sürecine dahil olan ve Android Oreo beta güncellemesini alan cihazlar için bir güncelleme daha yayınlayan Samsung, beta sürecinde yaşanan ilk sorunların önüne geçmek adına yayınlandığı açıklanan yeni güncellemenin sadece beta sürecine dahil olan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleri için olduğunu da ekleyelim. Güncellemenin içeriği ise tamamen hata düzenlemesine yönelik. Zaten beta sürecinin de amacı bu.

Yaşanan Android Oreo sorunlarının önüne geçerek beta sürecini sorunsuz geçmek isteyen Samsung’un, yeni güncelleme sonrasında ilk düzelttiği hata da dokunmatik sorunları oldu. Bunun dışında kamera sorunlarının da önüne geçen yeni beta güncellemesinin, Google’ın Ekim ayı güvenlik yamalarını da içerdiğini belirtelim. Elini hızlı tutmaya başlayan Samsung’un bu şekilde devam edecek olursa amiral gemisi modelleri için Android Oreo güncellemesinin kısa süre sonra yayınlanacağı düşünülüyor.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus

Muhtemelen yeni güncellemenin en azından amiral gemisi akıllı telefon modelleri için yıl bitmeden yayınlandığını görebiliriz. Fakat Note 8 ve daha eski akıllı telefon modelleri için şu an net bilgiler elde edilebilmiş değil. Testler şu an için S8 modelleri üzerinde devam etmekte.

Bunun için eski modellerinde ayrı bir uyum süreci içerisine alınıp alınmayacağı bilinmiyor. Bunun için Samsung kanadından gelecek olan açıklamaları beklemek gerekiyor. İlk Android Oreo güncellemesinden sonra bekleme süresinin bu kadar uzun olmayacağını da belirtelim.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.