Galaxy Note 8 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Ağustos ayının son haftasında tanıtıma çıkan Galaxy Note 8 akıllı telefonları, dünya genelinde yavaş yavaş satışa çıkmaya başladı. Akıllı telefonların kullanıcılar tarafından tercih edilmeye başlamasıyla beraber yeni seri akıllı telefonların özellikleri konusunda da yeni bilgiler elde edilmeye başlamış durumda.

Telefonların özellikleri neler olacak? İçerisinde kullanılan sistemler neler? Gibi soruların tanıtımla cevap bulmasının ardından şimdi ise yeni seri akıllı telefonların nasıl yapılır bilgileri konusunda yeni detaylar paylaşılmaya başlandı. Öyle ki telefonlarda yeni bir teknolojiye geçiş söz konusu. Haliyle kullanılan sistemlerde de yapılan düzenlemelerde de belli başlı farklar dikkat çekiyor.

Yeni telefonların değişen özelliklerinden birisi de ekran görüntüsü alma işlemi. Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle beraber bir hayli sık kullanmaya başladığımız akıllı telefonlarda ekran görüntüsü alma işlemi, Galaxy Note 8 teknolojileri nedeniyle biraz daha farklı yöntemlerle ele alınıyor. Peki, yeni seri akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almak istersek ne yapmamız lazım? Bunun için farklı seçenekler söz konusu mu? Hemen bakalım.

Galaxy Note 8 Ekran Görüntüsü Alma Yöntemleri

Başta belirtiğimiz gibi Galaxy Note 8 akıllı telefonları, bambaşka teknolojiler sunuyor. Bu nedenle standart akıllı telefonlarda kullanılan teknolojiler bu seride biraz daha farklı işlemekte. Ekran görüntüsü içinde bu durum olduğu gibi geçerli. Telefonlarda yer almayan Home tuşu ve değişen fiziksel tuşlarla beraber Galaxy Note 8 akıllı telefonlarında 3 farklı şekilde ekran görüntüsü almak mümkün. Bunun için sunulan yöntemlere tek tek bakalım.

El Hareket Sensörlerini Kullanarak (Avuç içi hareket)

İlk yöntemimiz telefonda yer alan el sensörlerini kullanmak. Aslında ilk olarak yine Samsung tarafından kullanılan teknolojiler olarak bildiğimiz hareket sensörlerinin kullanıldığı ekran görüntüsü alma işleminin pek fazla tercih edilmeyeceğini düşünüyoruz. Öyle ki bu yöntemle yanlışlıkla bile ekran görüntüsü alma gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Yine de nasıl yapılacağına bakalım.

  • Bu özelliği kullanmak için öncelikle sensörü açık hale getirmeniz gerekiyor. Sensörü kullanıma açmadığınız sürece avuç içi sistemi işe yaramamakta.
  • Sensörü açmak içinse “ayarlar” kısmına gitmeli ve gelişmiş seçenekler kısmından da “avuç içi ile ekran görüntüsü alma” işlevini açık hale getirmeniz gerekiyor.
  • Elinizi dik bir konumda telefonun sağ kenarına yerleştirin.
  • Kullanacağınız avuç içi sensörlerinden yararlanmak için elinizi ekranın ortasına doğru hareket ettirmeniz gerekiyor. Bu şekilde ekran görüntüsü anında alınıyor.
  • Elinizi bir kenardan diğer kenara kadar dik bir şekilde hareket ettirmeniz durumunda ekran görüntüsünün alındığını gösteren bildirimi de ekranda göreceksiniz.

Galaxy Note 8

Akıllı Kalemleri Kullanarak Ekran Görüntüsü Alma

İkinci işlem ise Note 8 kullanıcılarının çok sık tercih edeceğini düşündüğümüz yöntemlerden bir tanesi. Bu yöntemle beraber kullanıcıların akıllı kalemleriyle ekran görüntüsü alması sağlanıyor. Hemen sistemin işleyişine daha detaylı olarak bakalım.

  • Öncelikle akıllı kalemlerimizi çıkarıp, ardından akıllı kalem menüsü üzerinden yine akıllı seçim özelliğini seçmeniz gerekiyor.
  • Buradan ekranda seçmek istediğiniz kısmı, seçmeniz gerekiyor. Bu işlem hem daha detaylı görüntüler elde etmenizi sağlıyor hem de ekran görüntülerinin üzerine notlar almanızı sağlıyor.

Galaxy Note 8

Tuşları Kullanmak

Galaxy Note 8 akıllı telefonlarında Home tuşu yer almıyor. Buna rağmen yine eski yöntemlerde olduğu gibi, Note 8 akıllı telefonlarında da tuş kombinasyonlarıyla ekran görüntüleri alabiliyorsunuz.

  • Bunun için kullanacağınız tuşlar ise “güç tuşu + ses kısma tuşu” olacak.
  • 2 saniye tuşlara basmanız ekran görüntüsü için yeterli oluyor.

You may be interested

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı
Otomotiv
3 views
Otomotiv
3 views

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Elektrikli araç teknolojileri içerisinde ilk sırada yer alan Tesla, otonom araç teknolojileri için yaptığı denemelerden sonra da başarı elde etti.…

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor
Mobil
3 views
Mobil
3 views

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Uygun fiyatlı, ama yüksek özellikli akıllı telefon markası olarak ün kazanan OnePlus, bu alanda son yılların en çok konuşulan firmalarından…

Xperia XZ1 Önemli Bir Güncelleme Daha Aldı
Mobil
3 views
Mobil
3 views

Xperia XZ1 Önemli Bir Güncelleme Daha Aldı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

IFA kapsamında tanıtılan en iyi akıllı telefonlarından biri olarak tarihe geçen Xperia XZ1 akıllı telefonları, uzun süredir telefon dünyasının gündeminde.…

Leave a Comment

Your email address will not be published.