Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus Türkiye Fiyatları Açıklandı

Orta segment akıllı telefonların, amiral gemisi akıllı telefon modellerine yaklaşmasını sağlayan iki yeni akıllı telefon serisi Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus, kısa süre önce tanıtıldı. Samsung tarafından tanıtımın yapılmasının hemen ardından iki sınıf arasındaki farkın ne kadar kaldırılmış olduğunu gördük. Özellikle Plus modeli için bu yorumları yapmak daha doğru olacaktır. İddialı iki akıllı telefon olarak gelen yeni serilerin, tanıtımından hemen sonra satışına da başlanacağı açıklanmıştı. Ülkemizde de reklamları dönmeye başlayan modellerin fiyatlarının ne kadar olacağı konusu da merakla bekleniyordu. Meraklı bekleyiş bugün son buldu.

Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus Fiyatları Nasıl?

Yeni akıllı telefonlarının Türkiye fiyatlarına geçmeden önce, bu modellerin özelliklerinden söz edelim. İlk olarak Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus ikilisinin, Galaxy A8 modelinden başlayarak kısa kısa özellikleri açıklayalım.

Galaxy A8, özellik kısmında başarılı bir seri. Ekran kısmında 5.6 inç tercihinin yapıldığı ve ekran çözünürlük değerinin ise 1080 X 2220 piksel olduğunu görüyoruz. Super AMOLED ekran kullandığı görülen ve görüntü kalitesi oldukça başarılı olan telefonun, çizilmelere ve darbelere karşı da koruması bulunuyor. Teknik özellikler kısmında da işlemci modelinin öne çıktığını gördük.

Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus

Yeni seri Exynos 7885 işlemcilerini kullandığı açıklanan markanın, 14 nm üretim sürecinde çıkmış olan işlemcilerinin 2.2 GHz seviyesine kadar hıza ulaşabildiğini görmekteyiz. 8 çekirdekli işlemcilerin beraberinde gelen grafik birimi ise Mali G71. RAM bellek kısmında eski amiral gemisi serilerinde olduğu gibi 4 GB RAM bellek kullanan akıllı telefon, arkada 16 MP ve önde 16 MP +8 MP olmak üzere 3 adet kamerası bulunuyor. Ayrıca 3000 mAh bataryayı da unutmamak gerekiyor.

Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus

Bu özelliklerin dışında Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus ikilisinin Plus modelinden söz edelim. Plus modelinde ilk değişiklik ekran kısmında. 6 inç ekran kullanan Plus modeli çözünürlük ve ekran teknolojisi kısmında aynı sistemleri sunuyor. Teknik kısımda da 3500 mAh bataryalar ve 6 GB RAM bellek seçeneği değişen telefonların, biraz daha büyük olduğunu görüyoruz.

Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus özellikleri kısaca bu şekilde. Bunlar dışında telefonların A8 modeli için 2.899 TL ve Plus modeli içinde 3.299 TL olduğunu belirtelim.

Ilginizi çekebilir

Android Wear İçin Yeni Güncelleme Duyuruldu
Giyilebilir Teknoloji
7 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
7 görünteleme

Android Wear İçin Yeni Güncelleme Duyuruldu

Ibrahim Kizilirmak - 20 Ocak 2018

Akıllı telefonlara gelen yeni Android güncellemesi Oreo sürümü, tüm hızı ile dağıtılmaya devam ediyor. Güncellemeler bir yandan Oreo sürümlerinin dağıtılmasıyla…

Samsung Yavaşlatma Konusunda Açıklama Yaptı
Teknoloji
10 görünteleme
Teknoloji
10 görünteleme

Samsung Yavaşlatma Konusunda Açıklama Yaptı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Ocak 2018

Geçtiğimiz günlerde İtalya Rekabet Kurumu tarafından önemli bir soruşturma başlatılmıştı. İtalyan yetkililerin başlattığı soruşturmanın nedeni ise Apple’ın iPhone akıllı telefonlarını…

Galaxy J8 (2018) İçin Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı
Mobil
8 görünteleme
Mobil
8 görünteleme

Galaxy J8 (2018) İçin Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Ocak 2018

Daha uygun fiyatlı akıllı telefon modellerinden biri olarak karşımıza çıkan Galaxy J8 (2018) akıllı telefonları için bir süredir belli özellikler…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.