Firefox 58 Güncellemesi Yayınlandı

Tarayıcı yarışında öne geçmek isteyen Firefox, geçtiğimiz günlerde son dönemde öne çıkan ataklarına devam edeceği yeni bir güncelleme duyurmuştu. Firefox 58 sürümü olarak duyurulan yeni sürümün özellikleri konusunda daha önce detaylı bilgilendirmeler yapmıştık. Yine yazımızda bu sürüm hakkında önemli bilgilendirmeler yapacağız ancak daha önemli bir haber verelim. Beklenen yeni güncelleme sürümü olan Firefox 58 sonunda yayınlanmış durumda.

Tüm kullanıcılar için yeni sürüm yayına geçti ve güncelleme yükleme dosyaları tüm kullanıcılar için indirilebilir durumda. Kullanıcıların tercihlerine göre yeni güncellemenin otomatik olarak tarayıcınıza da yüklenebileceğini belirtelim. Bunun dışında otomatik seçim yapmayan kullanıcıların ise hakkında bölümünden güncellemeyi yüklemesi gerekecek.

Firefox 58 Sürümüyle Gelen Önemli Yenilikler

Tarayıcı güncellemesinin getireceği en büyük yenilik, yeni web düzeni. Artık WebAssembly derleme desteği sunuluyor ve bu şekilde akış biçiminde derleme yapılıyor. Akış sistemi olarak sunulan yeni derleme, internet sayfa görüntülemelerinin bir hayli hızlanmasını sağlıyor. Bu şekilde sayfa görüntüleme hızlarında en az %50 oranında bir artış sunuluyor.

Firefox 58

Gelen bir diğer güncelleme yeniliği ise otomatik veri doldurma kısmına karşımıza çıkıyor. Artık otomatik doldurma kısmında kredi kartı bölümleri gibi bölüm destekleri de bulunacak. Tabii ki bunun için güncellemelerin geliştirileceği konusunda da bilgiler var. Genel olarak tarayıcı kullanımlarında ve gizli mod seçeneklerinde de bir güvenlik güncellemesi sunulmuş durumda.

Firefox 58 sürümü olarak sunulan yeni güncellemenin mobil kanalda da kullanıldığını söylemek gerek. Yeni güncelleme sadece web sürüme değil, mobil sürüme de geldi. Mobil sürüme gelen yeni özellikler arasında ise FLAC desteği de yer alıyor. Hem mobil de hem de web de daha güvenli ve daha hızlı bir tarayıcı sunulmasını sağlayacak olan Firefox, bu sürümle beraber Google’ın önüne geçecek gibi gözüküyor. Firefox 58 sürümü için ne kadar başarı elde edilecek bilemiyoruz.

Ilginizi çekebilir

Xiaomi MIUI 10 İçin Beklenen Duyurular Geldi
Mobil
2 görünteleme
Mobil
2 görünteleme

Xiaomi MIUI 10 İçin Beklenen Duyurular Geldi

Ibrahim Kizilirmak - 24 Ocak 2018

Çinli akıllı telefon devi, çok kısa bir süre önce MIUI 9 Android tabanlı kabuk işletim sistemi hakkında önemli açıklamalar yapmıştı.…

2018 Kış Olimpiyatları Uygulaması İndirme Sunuldu
Gündem Haberleri
3 görünteleme
Gündem Haberleri
3 görünteleme

2018 Kış Olimpiyatları Uygulaması İndirme Sunuldu

Ibrahim Kizilirmak - 24 Ocak 2018

Bu sene Güney Kore’de düzenlenecek olan 2018 Kış Olimpiyatları için hazırlıklar tüm hızı ile devam ediyor. Bölge olarak Jeongseon, PyeongChang,…

PUBG İçin Oyunu Değiştiren Yeni Güncelleme Yayınlandı
Oyun
4 görünteleme
Oyun
4 görünteleme

PUBG İçin Oyunu Değiştiren Yeni Güncelleme Yayınlandı

Ibrahim Kizilirmak - 24 Ocak 2018

Oyun dünyasının rakipsiz adaylarından biri olma yolunda ilerleyen PUBG, her ne kadar Steam üzerinde aldığı liderliği bir alıp bir bıraksa…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.