Facebook Watch Hakkında Açıklanan Her Şey

Facebook, adımlarını çok daha büyük atmaya başladı. İlk olarak sosyal medya devinin diğer tüm sosyal medya uygulamalarını kendi çatısı altında toplamaya çalıştığını gördük. Hatta bu konuda ortaya çıkan yeni bilgilerde sosyal medya devinin son olarak Snapchat uygulamasını bile bünyesine katmaya çalıştığını gördük. Hatta meşhur Snapchat, Instagram savaşı da bu şekilde ortaya çıkmıştı. Şu an için WhatsApp, Instagram gibi devleri de kendi çatısı altında barındıran sonra medya devinin bir sonraki adımının ise YouTube olduğu ortaya çıktı. Karşısında ki rakip Google gibi bir dev olunca doğrudan YouTube satın almasını gerçekleştiremeyeceğini düşünen uygulama Facebook Watch duyurusunu gerçekleştirdi. Hemen detaylı bilgilere geçelim.

Facebook Watch Nasıl Bir Servis Olacak?

Söz konusu servis tamamen görsel ögelerin yer aldığı bir servis olacak. Facebook Watch üzerinden kullanıcıların tıpkı YouTube sistemlerinde olduğu gibi video paylaşmalarının önü açılacak. Yine Facebook üzerinden kullanılacak olan sistemde kullanıcıların Watch sayfalarına giriş yaparak çok kolay bir şekilde paylaşım yapmaları da sağlanacak.

Facebook Watch

Bunun yanı sıra uygulamanın video paylaşımıyla sınırlı kalmayacağı ve çok daha büyük oynayacağını da belirtelim. Spor yayınlarını da elinde bulundurduğu bilinen sosyal medya devinin uzun süredir bu yayınları nerede paylaşılacağı konusunda da soru işaretleri Facebook Watch ile gideriliyor. Öyle ki kullanıcıların paylaşacakların içeriklerin yanı sıra bu TV şovları ve yayınlarda yeni bölüm üzerinden yapılacak.

Facebook Watch Kazanç Sağlayacak Mı?

Artık herkesin bildiği gibi YouTube üzerinde video paylaşımı yapılırken içerik sağlayıcıların, yani kanal sahipleri reklam gelirlerinden belli bir pay alıyor. Facebook Watch sisteminde de aynı yapının kullanıldığını göreceğiz. Sosyal medya devi bunun için de bir açıklama yaptı bu konuda da yapılan açıklamada yeni bölümde, içerik sağlayıcılara reklam gelirlerinin %55 oranını verileceği belirtildi.

Bunun yanı sıra kullanıcıların %45’lik kısmı da Facebook’a vermesi gerekecek. Şu an için gelir dağılımının bu şekilde olacağı fakat ilerleyen dönemlerde değişen sisteme göre değişiklik gösterebileceği açıklandı. Bakalım yeni bölüm gerçekten YouTube gibi bir dev olabilir mi?

You may be interested

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı
Otomotiv
10 views
Otomotiv
10 views

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Özellikle SUV sınıfı araçlarında son yılların en başarılı firmalarından biri olan Nissan, araç sınıflarını yenilemenin yanında farklı teknolojiler üzerinde de…

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı
Teknoloji
10 views
Teknoloji
10 views

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Akıllı ev hoparlörü teknolojisinin öncülerinden biri olan Google, uzun süredir beklenen Pixel 2 akıllı telefon etkinliğinde bu alanda da birçok…

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı
Teknoloji
9 views
Teknoloji
9 views

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 4 Ekim 2017

Akıllı hoparlör sektörüne ilk giren firmalardan biri olan Google, bu alanda kullanıcılara sunduğu Home serisiyle beraber, çok üst düzey teknolojiler…

Leave a Comment

Your email address will not be published.