Facebook Watch Hakkında Açıklanan Her Şey

Facebook, adımlarını çok daha büyük atmaya başladı. İlk olarak sosyal medya devinin diğer tüm sosyal medya uygulamalarını kendi çatısı altında toplamaya çalıştığını gördük. Hatta bu konuda ortaya çıkan yeni bilgilerde sosyal medya devinin son olarak Snapchat uygulamasını bile bünyesine katmaya çalıştığını gördük. Hatta meşhur Snapchat, Instagram savaşı da bu şekilde ortaya çıkmıştı. Şu an için WhatsApp, Instagram gibi devleri de kendi çatısı altında barındıran sonra medya devinin bir sonraki adımının ise YouTube olduğu ortaya çıktı. Karşısında ki rakip Google gibi bir dev olunca doğrudan YouTube satın almasını gerçekleştiremeyeceğini düşünen uygulama Facebook Watch duyurusunu gerçekleştirdi. Hemen detaylı bilgilere geçelim.

Facebook Watch Nasıl Bir Servis Olacak?

Söz konusu servis tamamen görsel ögelerin yer aldığı bir servis olacak. Facebook Watch üzerinden kullanıcıların tıpkı YouTube sistemlerinde olduğu gibi video paylaşmalarının önü açılacak. Yine Facebook üzerinden kullanılacak olan sistemde kullanıcıların Watch sayfalarına giriş yaparak çok kolay bir şekilde paylaşım yapmaları da sağlanacak.

Facebook Watch

Bunun yanı sıra uygulamanın video paylaşımıyla sınırlı kalmayacağı ve çok daha büyük oynayacağını da belirtelim. Spor yayınlarını da elinde bulundurduğu bilinen sosyal medya devinin uzun süredir bu yayınları nerede paylaşılacağı konusunda da soru işaretleri Facebook Watch ile gideriliyor. Öyle ki kullanıcıların paylaşacakların içeriklerin yanı sıra bu TV şovları ve yayınlarda yeni bölüm üzerinden yapılacak.

Facebook Watch Kazanç Sağlayacak Mı?

Artık herkesin bildiği gibi YouTube üzerinde video paylaşımı yapılırken içerik sağlayıcıların, yani kanal sahipleri reklam gelirlerinden belli bir pay alıyor. Facebook Watch sisteminde de aynı yapının kullanıldığını göreceğiz. Sosyal medya devi bunun için de bir açıklama yaptı bu konuda da yapılan açıklamada yeni bölümde, içerik sağlayıcılara reklam gelirlerinin %55 oranını verileceği belirtildi.

Bunun yanı sıra kullanıcıların %45’lik kısmı da Facebook’a vermesi gerekecek. Şu an için gelir dağılımının bu şekilde olacağı fakat ilerleyen dönemlerde değişen sisteme göre değişiklik gösterebileceği açıklandı. Bakalım yeni bölüm gerçekten YouTube gibi bir dev olabilir mi?

You may be interested

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü
Mobil
9 views
Mobil
9 views

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefon dünyasının başarılı akıllı telefon modellerinden biri olarak tanıtılan HTC U11 serisi, bir hayli ilgi görmeyi başardı. Ülkemizde de…

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme
Oyun
16 views
Oyun
16 views

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Oyun dünyasında belli başlı yapımların artık kalıcı yer edindiğini söylemek gerekiyor. Çok uzun yıllar önce yayınlanmış olmasına rağmen bu şekilde…

Meizu M6 Note Akıllı Telefon Kamera Tanımını Değiştirecek
Mobil
23 views
Mobil
23 views

Meizu M6 Note Akıllı Telefon Kamera Tanımını Değiştirecek

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefonların yükselen yıldızlarından biri olarak bildiğimiz Meizu, son olarak Pro 7 modellerinin tanıtımını gerçekleştirmiş ve çift ekranlı akıllı telefonların…

Leave a Comment

Your email address will not be published.