Facebook Watch Hakkında Açıklanan Her Şey

10 Ağustos 2017
85 Görünümler

Facebook, adımlarını çok daha büyük atmaya başladı. İlk olarak sosyal medya devinin diğer tüm sosyal medya uygulamalarını kendi çatısı altında toplamaya çalıştığını gördük. Hatta bu konuda ortaya çıkan yeni bilgilerde sosyal medya devinin son olarak Snapchat uygulamasını bile bünyesine katmaya çalıştığını gördük. Hatta meşhur Snapchat, Instagram savaşı da bu şekilde ortaya çıkmıştı. Şu an için WhatsApp, Instagram gibi devleri de kendi çatısı altında barındıran sonra medya devinin bir sonraki adımının ise YouTube olduğu ortaya çıktı. Karşısında ki rakip Google gibi bir dev olunca doğrudan YouTube satın almasını gerçekleştiremeyeceğini düşünen uygulama Facebook Watch duyurusunu gerçekleştirdi. Hemen detaylı bilgilere geçelim.

Facebook Watch Nasıl Bir Servis Olacak?

Söz konusu servis tamamen görsel ögelerin yer aldığı bir servis olacak. Facebook Watch üzerinden kullanıcıların tıpkı YouTube sistemlerinde olduğu gibi video paylaşmalarının önü açılacak. Yine Facebook üzerinden kullanılacak olan sistemde kullanıcıların Watch sayfalarına giriş yaparak çok kolay bir şekilde paylaşım yapmaları da sağlanacak.

Facebook Watch

Bunun yanı sıra uygulamanın video paylaşımıyla sınırlı kalmayacağı ve çok daha büyük oynayacağını da belirtelim. Spor yayınlarını da elinde bulundurduğu bilinen sosyal medya devinin uzun süredir bu yayınları nerede paylaşılacağı konusunda da soru işaretleri Facebook Watch ile gideriliyor. Öyle ki kullanıcıların paylaşacakların içeriklerin yanı sıra bu TV şovları ve yayınlarda yeni bölüm üzerinden yapılacak.

Facebook Watch Kazanç Sağlayacak Mı?

Artık herkesin bildiği gibi YouTube üzerinde video paylaşımı yapılırken içerik sağlayıcıların, yani kanal sahipleri reklam gelirlerinden belli bir pay alıyor. Facebook Watch sisteminde de aynı yapının kullanıldığını göreceğiz. Sosyal medya devi bunun için de bir açıklama yaptı bu konuda da yapılan açıklamada yeni bölümde, içerik sağlayıcılara reklam gelirlerinin %55 oranını verileceği belirtildi.

Bunun yanı sıra kullanıcıların %45’lik kısmı da Facebook’a vermesi gerekecek. Şu an için gelir dağılımının bu şekilde olacağı fakat ilerleyen dönemlerde değişen sisteme göre değişiklik gösterebileceği açıklandı. Bakalım yeni bölüm gerçekten YouTube gibi bir dev olabilir mi?

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.