Facebook Watch Hakkında Açıklanan Her Şey

Facebook, adımlarını çok daha büyük atmaya başladı. İlk olarak sosyal medya devinin diğer tüm sosyal medya uygulamalarını kendi çatısı altında toplamaya çalıştığını gördük. Hatta bu konuda ortaya çıkan yeni bilgilerde sosyal medya devinin son olarak Snapchat uygulamasını bile bünyesine katmaya çalıştığını gördük. Hatta meşhur Snapchat, Instagram savaşı da bu şekilde ortaya çıkmıştı. Şu an için WhatsApp, Instagram gibi devleri de kendi çatısı altında barındıran sonra medya devinin bir sonraki adımının ise YouTube olduğu ortaya çıktı. Karşısında ki rakip Google gibi bir dev olunca doğrudan YouTube satın almasını gerçekleştiremeyeceğini düşünen uygulama Facebook Watch duyurusunu gerçekleştirdi. Hemen detaylı bilgilere geçelim.

Facebook Watch Nasıl Bir Servis Olacak?

Söz konusu servis tamamen görsel ögelerin yer aldığı bir servis olacak. Facebook Watch üzerinden kullanıcıların tıpkı YouTube sistemlerinde olduğu gibi video paylaşmalarının önü açılacak. Yine Facebook üzerinden kullanılacak olan sistemde kullanıcıların Watch sayfalarına giriş yaparak çok kolay bir şekilde paylaşım yapmaları da sağlanacak.

Facebook Watch

Bunun yanı sıra uygulamanın video paylaşımıyla sınırlı kalmayacağı ve çok daha büyük oynayacağını da belirtelim. Spor yayınlarını da elinde bulundurduğu bilinen sosyal medya devinin uzun süredir bu yayınları nerede paylaşılacağı konusunda da soru işaretleri Facebook Watch ile gideriliyor. Öyle ki kullanıcıların paylaşacakların içeriklerin yanı sıra bu TV şovları ve yayınlarda yeni bölüm üzerinden yapılacak.

Facebook Watch Kazanç Sağlayacak Mı?

Artık herkesin bildiği gibi YouTube üzerinde video paylaşımı yapılırken içerik sağlayıcıların, yani kanal sahipleri reklam gelirlerinden belli bir pay alıyor. Facebook Watch sisteminde de aynı yapının kullanıldığını göreceğiz. Sosyal medya devi bunun için de bir açıklama yaptı bu konuda da yapılan açıklamada yeni bölümde, içerik sağlayıcılara reklam gelirlerinin %55 oranını verileceği belirtildi.

Bunun yanı sıra kullanıcıların %45’lik kısmı da Facebook’a vermesi gerekecek. Şu an için gelir dağılımının bu şekilde olacağı fakat ilerleyen dönemlerde değişen sisteme göre değişiklik gösterebileceği açıklandı. Bakalım yeni bölüm gerçekten YouTube gibi bir dev olabilir mi?

You may be interested

Tesla Model S Sanal Para Madenciliğinde Kullanıldı
Teknoloji
9 views
Teknoloji
9 views

Tesla Model S Sanal Para Madenciliğinde Kullanıldı

Ibrahim Kizilirmak - 2 Aralık 2017

Bitcoin, tahmin edilemeyecek düzeylere kadar çıkış yaptı. Birkaç dolar ile başlayan süreçte artık binlerce dolarlık bir değer görüyoruz. Sürekli olarak…

Amazon Parçalanabilir Drone Patentlerini Gösterdi
E-Ticaret
9 views
E-Ticaret
9 views

Amazon Parçalanabilir Drone Patentlerini Gösterdi

Ibrahim Kizilirmak - 2 Aralık 2017

Dünyanın en büyük e-ticaret firmalarından biri olan Amazon, geçen seneden sonra durdurulamaz bir yükseliş elde etti. İnternet üzerinden alışveriş fikrinin…

BBC Sanal Gerçeklik İçin Yeni Stüdyo Açtığını Açıkladı
Teknoloji
3 views
Teknoloji
3 views

BBC Sanal Gerçeklik İçin Yeni Stüdyo Açtığını Açıkladı

Ibrahim Kizilirmak - 2 Aralık 2017

Sanal gerçeklik teknolojisi her ne kadar ilk çıktığı yıllarda olduğu kadar gündemde olan bir teknoloji olmasa bile artık yerleşmiş bir…

Leave a Comment

Your email address will not be published.