Facebook Ücretsiz WİFİ Bulucu Nasıl Kullanılır?

11 Eylül 2017
25 Görünümler

İnternet günümüzde en çok kullanılan ortamlardan biri haline geldi. Sadece internet üzerinden yapılan aramaların trafiği bile, internet ortamının dünyanın en aktif ortamlarından biri olduğunu göstermekte. Bunun yanı sıra bir de sosyal medya uygulamalarını hesaba katacak olursak, internet kullanımının ne derece geniş alanlara yayıldığını daha net anlayabilirsiniz. Tabii ki bu kadar geniş bir kullanım alanına sahip olması internet ağlarının da her gün biraz daha genişlemesini sağlıyor.

Mobil cihazlarda kullandığımız GSM internetleri bir yana, artık WİFİ noktalarının da kullanılmaya başladığını görüyoruz. Ücretsiz WİFİ noktalarının sayısı günden güne artış gösterirken burada sorun, ücretsiz erişim noktalarının bulunması oluyor. Bu soruna çözüm ise Ücretsiz WİFİ Bulucu araçlarıyla geliyor ki son dönemde sosyal medya devi olan Facebook bile kendi Ücretsiz WİFİ Bulucu sistemini yayınladı.

Doğrudan Facebook tarafından yayınlanan sistemle beraber kullanıcılar çevrelerindeki ağları çok kolay bir şekilde bulabiliyor ve bu ağlara erişim sağlayabiliyor. Peki, Facebook Ücretsiz WİFİ Bulucu nasıl çalışmakta? Doğru bir şekilde nasıl kullanılır? Detaylarıyla ele alalım.

Facebook Ücretsiz WİFİ Bulucu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlk aşamada bir bilgi paylaşımında bulunmak gerekiyor. Facebook Ücretsiz WİFİ Bulucu sistemi çok yeni bir sistem. Birkaç ay öncesine kadar yayınlanmaya başlayan bir güncellemeyle beraber ortaya çıkan sistemden söz ediyoruz.

Yani eğer akıllı telefonunuzdan, Facebook uygulamasına girdiğinizde bu özelliği göremiyorsanız, öncelikle güncellemelerin yüklü olduğundan emin olmanız gerek. Eski sürümlerde bu özellik çalışmıyor. Güncellemenin yüklü olduğundan emin olduktan sonra, Ücretsiz WİFİ Bulucu çalıştırma aşamalarına geçebiliriz.

  • İlk aşamada mobil Facebook uygulamasına giriş yapıp, ardından hesabımıza da giriş yapıyoruz.
  • Sonrasında ana sayfa üzerindeyken “üç çizgi” simgesiyle gösterilen “daha fazla” kısmına giriyoruz.
  • Buradan ise açılan menüde keşfet kısmını göreceksiniz. Keşfet kısmının altına doğru inmeniz gerekecek.
  • Eğer güncellemeleri yapmışsanız ve güncel sürümü kullanıyorsanız, bu ekranda alt bölümlerde “WİFİ Bul” sekmesinin olduğunu göreceksiniz. WİFİ bul sekmesine giriş yapıyoruz.

Ücretsiz WİFİ Bulucu

  • Şimdi ise kısa bir etkinleştirme işlemi gerçekleştirmemiz gerekecek. Bu etkinleştirme işlemi çevrenizde yer alan Ücretsiz WİFİ noktalarını bulmak için gerekli.
  • Karşınıza gelen Ücretsiz WİFİ Bulucu ekranından “WİFİ Bul etkinleştir” butonuna basmanız gerekiyor. Bu buton dediğimiz gibi ücretsiz ağları aramak için gerekli.

Ücretsiz WİFİ Bulucu

  • Etkinleştirme işlemini gerçekleştirmek istediğinizde de bir uyarı mesajı karşınıza geliyor. İlk etapta uyarı mesajını gördüğünüzde, Facebook konum bilgisi için onay istiyor demektir. Özellikle sürekli değişen konum bilgisi için birkaç kez farklı uyarı istendiğini görebilirsiniz. Her seferinde konum bilgisi onayını vermeniz gerekiyor.

Ücretsiz WİFİ Bulucu

  • Bu işlemden sonrada son olarak Facebook haritası açılıyor. Öncelikle ekranda sizin bulunduğunuz konum gösteriliyor. Ardından kırmızı WİFİ işaretiyle gösterilen noktalar ise size en yakın ücretsiz kablosuz bağlantı sunan adresler.
  • Burada kullanıcılara sunulan bir diğer ayrıcalıkta tam adres sistemi. Yani uygulamayı kullanarak harita üzerinde görüntülemiş olduğunuz adreslerin üzerine tıklayıp, isterseniz bu adresleri tam adres olarak alabiliyorsunuz. Veya aynı şekilde listelemede yapmanız mümkün hale getiriliyor.

Ücretsiz WİFİ Bulucu sistemi üzerinde yapacağınız işlemler bu kadar ile sınırlı. Fakat bilmeniz gereken bazı önemli noktalar konusunda da hatırlatmalarımızı eklemeden geçmeyelim. Bir kere Facebook sürekli sizden konum bilgisi istemekte.

Konumuzun gözükmesini istenmiyorsanız özelliği kullanmayın. Bunun dışında WİFİ noktalarını bulana kadar geçen kısımda, cihaz çok fazla şarj kullanıyor. Hem konum için GPS hem de Facebook uygulamasının bu noktada epey bir şarj tüketimi yaptığını görüyoruz. Bunlara da dikkat etmek oldukça önemli.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.