Facebook Messenger İle Tetris Keyfi Başlıyor

1 Aralık 2017
13 Görünümler

Sosyal medyanın önemli isimlerinden biri olan Facebook, ana uygulamada olduğu gibi hemen hemen tüm uygulamalarında yenilikler peşinde koşuyor. WhatsApp ve instagram ise bu konuda ilk akla gelen uygulamalar arasında gösteriliyor. Tüm bunların dışında sosyal medya devinin anlık mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger uygulaması içinde önemli adımlar atıldığını görüyoruz.

Markanın Facebook Messenger için ortaya attığı son gelişme ise tetris hamlesi oldu. Kullanıcılar arasında yeni bir aktivite ortaya çıkaracak olan tetris oyunu, yenilenmiş olan versiyonuyla beraber kullanıma da girdi. Hemen konunun detaylarına geçelim.

Facebook Messenger Tetris Nasıl Oynanacak?

Alıştığımız tetris oyununun yayınlanmasının yanı sıra Facebook Messenger tetris versiyonun biraz daha farklı bir yapıda olduğunu belirtelim. Eski versiyonun yenilenmiş yüzü ile gelen tetris oyununun birçok önemli detayda değişikliğe gittiği görülüyor. Mesela bu oyunda çok daha gelişmiş bir skor takip tabelanız olacak. Ayrıca en ilginç olan kısım arkadaşlarınızın da artık oyuna dahil edilmiş olması.

Kullanıcılar kendi skorlarını kolayca arkadaşlarının skorlarıyla karşılaştırabilecek. Bunun dışında tetris oyunun genel takip özelliğinin kullanıma gireceğini de belirtelim. Yani kullanıcıların oyun deneyimi ve bu alanda ne kadar başarılı oldukları da istatiksel olarak tutulacak. Kullanıcılara sunulacak olan diğer bir ayrıcalık ise gruplarda yer alan yarışmalar olacak. Yani arkadaş gruplarınızda da oyun üzerinden yeni bir yarış başlatabilirsiniz.

Facebook Messenger tetris

Facebook Messenger üzerinden tüm bu özellikleri kullanarak tetris oyununu oynamak için ise sadece sohbet ekranı üzerinde yer alan “+” simgesini kullanıp, oyunu seçmeniz gerekiyor. Oyuna girdikten sonra kendi özelleştirmelerinizi ve ayarlarınızı da düzenlemeniz mümkün. Bunlarda tamamen kullanıcıların kararına bırakılmış durumda.

Şimdilik sisteme tetris oyunun dahil olduğunu gördük. Fakat açıklamalara bakacak olursak Facebook daha birçok eski oyunu, yeni versiyonu ile uygulamaya dahil edecek. Özellikle bir döneme damgasını vurmuş atari oyunları bir bir uygulamaya dahil olarak görebiliriz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.