Facebook Kamerasıyla GIF Oluşturma Güncellemesi Sonunda Geldi

2 milyar kullanıcı sayısı ve her gün milyonlarca kullanıcı aktifliğine ulaşan uygulama Facebook, son yılların en başarılı girişimlerinden biri olmayı başardı. Geldiği konuma rağmen güncellemelerine devam eden sosyal medya devi son olarak ise Snapchat özelliklerini bir bir güncellemelerle getirdi. Kısa süre önce duyurulan yeni özelliklerden biri olan Facebook Kamerasıyla GIF yapma özelliğinin de bu konuda bir ilk olacağını bekliyorduk. Duyurusu yapılmış olsa da güncellemesi yayınlanmayan yeni özelliğin sonunda güncellemesi yayınlandı. Hem Android hem de iOS işletim sistemi için yayınlanan güncellemenin getirdiklerine bakalım.

Facebook Kamerasıyla GIF Güncellemesi Yenilikleri

Güncelleme her ne kadar GIF özelliğini doğrudan Facebook kameralarıyla oluşturmak üzerine olsa da gelen tek yenilik bu özellik değil. Son güncellemeyle beraber gelen tüm özellikleri sınıflandıralım.

Facebook Kamerasıyla GIF: İlk sırada tabi ki GIF özelliği var. Bu güncelleme sonrasında kullanıcıların uygulamanın kameralarını kullanarak 2 saniyelik döngülerle videolar oluşturmasına izin verildi. Oluşturduğunuz GIF paylaşımlarını ise haber akışı, hikaye ya da direk olarak da paylaşılabilecek.

Kamera Metin Ekleme: Bir diğer yenilik sayesinde kullanıcıların kamera ile çekilmiş fotoğrafları süsleyebilecekleri belirtildi. Bu sayede fotoğraflara metin ekleme, şekiller ekleme gibi ayrıcalıklara kavuşmuş olacağız.

Facebook Kamerasıyla GIF

Facebook Kamerasıyla Canlı Yayın: Facebook Kamerasıyla GIF güncellemesi sonrasında uygulamaya canlı yayın yapma özelliği de gelmiş olacak. Facebook kamerası üzerinden canlı yayın sistemini güncelleyen Facebook’un hikaye bölümünde de bu canlı yayınlarını paylaşmalarına imkan verilecek. Hikaye bölümünden paylaşılabilecek olan canlı yayınların, sadece seçilen kitle içerisinde yapılması ve sadece seçilen kitleye bildirim gönderilmesi de sağlanacak.

Facebook Kamerasıyla GIF güncellemesiyle beraber gelen yenilikler bu şekilde sıralanabilir. Facebook kamerasını öne çıkaracak olan yeni güncellemenin sonrasında uygulamanın Snapchat uygulamasından çok fazla eksiği kalmadığını göreceğiz. Yeni güncellemenin sonrasında beklenen birçok güncelleme olduğunu da belirtelim. Bu güncellemeler içinse kesin bir tarih yok. Uygulamalar için yapılacak açıklamaları beklememiz gerekecek.

You may be interested

Xiaomi Mi Mix 2 Detaylarını Ortaya Koyan Görseller
Mobil
7 views
Mobil
7 views

Xiaomi Mi Mix 2 Detaylarını Ortaya Koyan Görseller

Ibrahim Kizilirmak - 11 Eylül 2017

Teknoloji dünyasında genel olarak iPhone 8 akıllı telefonlarına yönelme olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Yeni telefonların tanıtımı için çok kısa…

Facebook Ücretsiz WİFİ Bulucu Nasıl Kullanılır?
İnternet
6 views
İnternet
6 views

Facebook Ücretsiz WİFİ Bulucu Nasıl Kullanılır?

Ibrahim Kizilirmak - 11 Eylül 2017

İnternet günümüzde en çok kullanılan ortamlardan biri haline geldi. Sadece internet üzerinden yapılan aramaların trafiği bile, internet ortamının dünyanın en…

Galaxy Note 8 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
Teknoloji
6 views
Teknoloji
6 views

Galaxy Note 8 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Ibrahim Kizilirmak - 11 Eylül 2017

Ağustos ayının son haftasında tanıtıma çıkan Galaxy Note 8 akıllı telefonları, dünya genelinde yavaş yavaş satışa çıkmaya başladı. Akıllı telefonların…

Leave a Comment

Your email address will not be published.