Facebook Kamerasıyla GIF Oluşturma Güncellemesi Sonunda Geldi

15 Ağustos 2017
35 Görünümler

2 milyar kullanıcı sayısı ve her gün milyonlarca kullanıcı aktifliğine ulaşan uygulama Facebook, son yılların en başarılı girişimlerinden biri olmayı başardı. Geldiği konuma rağmen güncellemelerine devam eden sosyal medya devi son olarak ise Snapchat özelliklerini bir bir güncellemelerle getirdi. Kısa süre önce duyurulan yeni özelliklerden biri olan Facebook Kamerasıyla GIF yapma özelliğinin de bu konuda bir ilk olacağını bekliyorduk. Duyurusu yapılmış olsa da güncellemesi yayınlanmayan yeni özelliğin sonunda güncellemesi yayınlandı. Hem Android hem de iOS işletim sistemi için yayınlanan güncellemenin getirdiklerine bakalım.

Facebook Kamerasıyla GIF Güncellemesi Yenilikleri

Güncelleme her ne kadar GIF özelliğini doğrudan Facebook kameralarıyla oluşturmak üzerine olsa da gelen tek yenilik bu özellik değil. Son güncellemeyle beraber gelen tüm özellikleri sınıflandıralım.

Facebook Kamerasıyla GIF: İlk sırada tabi ki GIF özelliği var. Bu güncelleme sonrasında kullanıcıların uygulamanın kameralarını kullanarak 2 saniyelik döngülerle videolar oluşturmasına izin verildi. Oluşturduğunuz GIF paylaşımlarını ise haber akışı, hikaye ya da direk olarak da paylaşılabilecek.

Kamera Metin Ekleme: Bir diğer yenilik sayesinde kullanıcıların kamera ile çekilmiş fotoğrafları süsleyebilecekleri belirtildi. Bu sayede fotoğraflara metin ekleme, şekiller ekleme gibi ayrıcalıklara kavuşmuş olacağız.

Facebook Kamerasıyla GIF

Facebook Kamerasıyla Canlı Yayın: Facebook Kamerasıyla GIF güncellemesi sonrasında uygulamaya canlı yayın yapma özelliği de gelmiş olacak. Facebook kamerası üzerinden canlı yayın sistemini güncelleyen Facebook’un hikaye bölümünde de bu canlı yayınlarını paylaşmalarına imkan verilecek. Hikaye bölümünden paylaşılabilecek olan canlı yayınların, sadece seçilen kitle içerisinde yapılması ve sadece seçilen kitleye bildirim gönderilmesi de sağlanacak.

Facebook Kamerasıyla GIF güncellemesiyle beraber gelen yenilikler bu şekilde sıralanabilir. Facebook kamerasını öne çıkaracak olan yeni güncellemenin sonrasında uygulamanın Snapchat uygulamasından çok fazla eksiği kalmadığını göreceğiz. Yeni güncellemenin sonrasında beklenen birçok güncelleme olduğunu da belirtelim. Bu güncellemeler içinse kesin bir tarih yok. Uygulamalar için yapılacak açıklamaları beklememiz gerekecek.

Ilginizi çekebilir

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek
Teknoloji
3 görünteleme
Teknoloji
3 görünteleme

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek

Ibrahim Kizilirmak - 11 Ocak 2018

CES 2018 tüm hızı ve ilginçlikleri ile devam ediyor. Birçok ünlü markanın birçok önemli ürününü gördüğümüz fuarda, akıllı telefonlar ve…

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.