Facebook Hikayeler Sistemini Güncelliyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Facebook, liderliği elinde bulundurmaya devam etmek adına eksik yönlerini güncellemeler kapatmaya devam ediyor. Uygulamanın bu noktada hikayeler sistemini devreye sokmuştu. Aslında hikayeler özelliğinin Facebook için bambaşka bir konu olduğunu belirtelim. Öyle ki sosyal medya devi bu özelliği Snapchat uygulamasını satın alamaması nedeniyle Instagram uygulamasına dahil etmiş ve çok kısa bir süre içerisinde Instagram uygulamasının hikayeler özelliği de çok daha öne çıkmıştı. Bu çalışmanın hemen ardından Facebook doğrudan ana uygulamaya da Hikayeler güncellemesini eklediğini açıkladı. Facebook tarafından yapılan açıklama sonrasında uygulamanın hikayeler güncellemesi aldığını da gördük. Bu kez ise uygulama hikayeler özelliği için yepyeni bir adım atıyor.

Facebook Hikayeler Herkese Açık Olacak

Alınan kararla beraber sosyal medya devinin hikayeler özelliği için herkese açık sistemlerin kullanıma gireceği de ortaya çıktı. Yapılan açıklamalara göre uygulama bunun için özel bir çalışma yapıyor. Artık hikayeler herkese açık paylaşım olarak yayınlanabilecek. Bunun için kullanıcıların hikaye ekleme bölümünden, yeni bir hikaye oluşturmaları gerekecek.

Kullanıcıların hikayeler için yapacağı paylaşımlar sonrasında ise paylaşım ekranında yer alan üç nokta ayarlar kısmından hikayenizi herkese açık hale getirebileceksiniz. Bu noktada kullanıcıların başka şekillerde de paylaşımlar yapması sağlanacak. Yani paylaşım türünü istediğiniz gibi değiştirebileceksiniz. İsterseniz herkese açık, isterseniz sadece arkadaşlarınızın görebileceği hikayeler paylaşımları oluşturabileceksiniz.

Facebook hikayeler

Facebook hikayeler özelliği için yayınlanacak yeni özelliğin şimdiden kullanımda olduğu da belirtiliyor. Belli bölgeler için kullanıma girdiği belirtilen detayın, çok kısa bir süre içerisinde herkes için açılacağı da belirtildi. Herkese açık kullanım özelliğinin Instagram hikayeler bölümünü ne kadar etkileyeceği ise merak konusu.

Aslında Instagram uygulamasının bu alanda ilk sırada yer aldığını düşünecek olursak sosyal medya devinin bu adımı uygulamayı pek etkilemeyecektir. Bunun dışında yine kendi çatısı altında çalışan Instagram uygulamasının da özelliklerini kullanmak sosyal medya devi için pek bir sıkıntı oluşturmayacaktır. Bundan sonraki adımlarda sosyal medya devinin daha ne gibi adımlar atacağı da merak konusu.

You may be interested

Samsung Gear Fit 2 Pro Görselleri ve Özellikleri Ortaya Çıktı
Giyilebilir Teknoloji
4 views
Giyilebilir Teknoloji
4 views

Samsung Gear Fit 2 Pro Görselleri ve Özellikleri Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı saat dünyasının en başarılı markalarında sıralama geçtiğimiz aylarda değişti. Apple’ın liderliğinde devam eden listede şimdi ise lider Xiaomi markası…

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü
Mobil
13 views
Mobil
13 views

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefon dünyasının başarılı akıllı telefon modellerinden biri olarak tanıtılan HTC U11 serisi, bir hayli ilgi görmeyi başardı. Ülkemizde de…

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme
Oyun
16 views
Oyun
16 views

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Oyun dünyasında belli başlı yapımların artık kalıcı yer edindiğini söylemek gerekiyor. Çok uzun yıllar önce yayınlanmış olmasına rağmen bu şekilde…

Leave a Comment

Your email address will not be published.