Facebook Hikayeler Sistemini Güncelliyor

30 Temmuz 2017
71 Görünümler

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Facebook, liderliği elinde bulundurmaya devam etmek adına eksik yönlerini güncellemeler kapatmaya devam ediyor. Uygulamanın bu noktada hikayeler sistemini devreye sokmuştu. Aslında hikayeler özelliğinin Facebook için bambaşka bir konu olduğunu belirtelim. Öyle ki sosyal medya devi bu özelliği Snapchat uygulamasını satın alamaması nedeniyle Instagram uygulamasına dahil etmiş ve çok kısa bir süre içerisinde Instagram uygulamasının hikayeler özelliği de çok daha öne çıkmıştı. Bu çalışmanın hemen ardından Facebook doğrudan ana uygulamaya da Hikayeler güncellemesini eklediğini açıkladı. Facebook tarafından yapılan açıklama sonrasında uygulamanın hikayeler güncellemesi aldığını da gördük. Bu kez ise uygulama hikayeler özelliği için yepyeni bir adım atıyor.

Facebook Hikayeler Herkese Açık Olacak

Alınan kararla beraber sosyal medya devinin hikayeler özelliği için herkese açık sistemlerin kullanıma gireceği de ortaya çıktı. Yapılan açıklamalara göre uygulama bunun için özel bir çalışma yapıyor. Artık hikayeler herkese açık paylaşım olarak yayınlanabilecek. Bunun için kullanıcıların hikaye ekleme bölümünden, yeni bir hikaye oluşturmaları gerekecek.

Kullanıcıların hikayeler için yapacağı paylaşımlar sonrasında ise paylaşım ekranında yer alan üç nokta ayarlar kısmından hikayenizi herkese açık hale getirebileceksiniz. Bu noktada kullanıcıların başka şekillerde de paylaşımlar yapması sağlanacak. Yani paylaşım türünü istediğiniz gibi değiştirebileceksiniz. İsterseniz herkese açık, isterseniz sadece arkadaşlarınızın görebileceği hikayeler paylaşımları oluşturabileceksiniz.

Facebook hikayeler

Facebook hikayeler özelliği için yayınlanacak yeni özelliğin şimdiden kullanımda olduğu da belirtiliyor. Belli bölgeler için kullanıma girdiği belirtilen detayın, çok kısa bir süre içerisinde herkes için açılacağı da belirtildi. Herkese açık kullanım özelliğinin Instagram hikayeler bölümünü ne kadar etkileyeceği ise merak konusu.

Aslında Instagram uygulamasının bu alanda ilk sırada yer aldığını düşünecek olursak sosyal medya devinin bu adımı uygulamayı pek etkilemeyecektir. Bunun dışında yine kendi çatısı altında çalışan Instagram uygulamasının da özelliklerini kullanmak sosyal medya devi için pek bir sıkıntı oluşturmayacaktır. Bundan sonraki adımlarda sosyal medya devinin daha ne gibi adımlar atacağı da merak konusu.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.