Facebook Doğrudan Oyun Canlı Yayınlarına Başlayabilir

Sosyal medya platformları arasında adeta bir yarış söz konusu. En iyi olma yolunda sürekli yeni adımların atıldığı ve sürekli geliştirme ortamlarının sunulduğu uygulamalarla karşı karşıya kalıyoruz. Son olarak Twitter’ın adımlarını görüyor olsak da bu alanda en iddialı firmalardan birisi de Facebook. Aslında sosyal medya konusunda lider konumda olan Facebook, buna rağmen kendisini geliştirmek adına adımlar atmaya devam ediyor.

Firmanın aktiflik oranını arttırmak için attığı bu adımlar arasında bu kez oyun yayınları konusu gündeme geldi. Elde edilen bilgilere göre artık oyun yayınlarının doğrudan Facebook üzerinde yapılması için yeni bir döneme geçilecek.

Facebook Oyun Yayınlarına Başlıyor

Elde edilen bilgilere göre sosyal medya devi daha fazla genci uygulamaya çekmek için artık oyun yayınlarına başlayacak. Oyuncular doğrudan Facebook üzerinden oynadıkları oyunları canlı olarak yayınlayabilecekler. Bunun için doğrudan Facebook sayfalarını kullanmak mümkün olacak. Canlı yayınların doğrudan sistem üzerinden yapılabileceği görülecek.

Facebook

Canlı yayınların ne zaman ve ne kadar süre ile yapılacağına da oyuncuların karar vereceği belirtiliyor. İzleyicilerinde oyun canlı yayınları için mini ücretler ödemesi gerektiği belirtiliyor. Şu an için deneme aşamasında olan ve bazı pilot merkezler için yayınlanan yeni yayın güncellemeleri, başarılı olacak olursa sosyal medya uygulaması oyun yayınları içinde kullanılabilir durumda olacak.

Bu şekilde sosyal medya platformunun birçok konuda tek el olduğunu görmek mümkün olacak. Söz konusu oyun yayınları olduğu için de uygulamanın aktifliğinin bir hayli artması bekleniyor. sistemin tüm bu özellikleriyle beraber ne zaman kullanıma gireceği ve nasıl bir şekilde uygulanacağı konusunda ise sosyal medya devinin açıklamalarını beklemek gerekli. Testlerin kısa süre sonra ise açıklanması bekleniyor. Bu alana yapılan yatırımların da şimdiden doğrulanmış olduğunu da ekleyelim.

Ilginizi çekebilir

Falcon Heavy Testleri Ne Zaman Yapılacak?
Uzay Teknolojisi
4 görünteleme
Uzay Teknolojisi
4 görünteleme

Falcon Heavy Testleri Ne Zaman Yapılacak?

Ibrahim Kizilirmak - 26 Ocak 2018

Elon Musk uzay teknolojileri konusunda epey bir ileri gitmeyi başarmış gibi gözüküyor. Özellikle son dönemlerde SpaceX firmasının denediği Falcon 9…

Porsche Mission E Yeni Şarj Teknolojisi İle Geliyor
Otomotiv
4 görünteleme
Otomotiv
4 görünteleme

Porsche Mission E Yeni Şarj Teknolojisi İle Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 26 Ocak 2018

Elektrikli araçlara yapılan yatırımlar artmaya başladı. Öyle ki gelecekte benzinli araçların yerini tamamen elektrikli araçların alacağı düşüncesi bile oluşmaya başladı.…

Twitter Yeni Bir Döneme Geçiyor
Sosyal Medya
4 görünteleme
Sosyal Medya
4 görünteleme

Twitter Yeni Bir Döneme Geçiyor

Ibrahim Kizilirmak - 26 Ocak 2018

Sosyal medya uygulamalarında geri planda kalmaya başladığı açık bir şekilde gözüken Twitter, yavaş yavaş yeniden canlanmaya başladı. İlk olarak canlı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.