Elon Musk Uzaya Tesla Araç Gönderiyor

23 Aralık 2017
12 Görünümler

Elektrikli araç teknolojisi ve sürücüsüz araç teknolojisi üzerine kurulu olan sistemlerle bir anda otomotiv sektörünün zirvesine oturmayı başaran Elon Musk, Tesla markasını daha uzağa taşımak için önemli adımlar atmaya devam ediyor. Ünlü isim son olarak, duyurusu yapılan elektrikli tırlar ve en hızlı elektrikli arabalarıyla beraber iddialarını ortaya koymuş ve bu çalışmalarının şaşırtıcı bir şekilde uzay teknolojilerinde de kullanılacağının altını çizmişti.

Ünlü isim tarafından işaret edilen uzay çalışmalarının Falcon 9 roketleri olduğunu biliyoruz. Fakat bunların dışında reklam amaçlı mı yoksa gerçekten farklı bir proje amacıyla mı bilinmez ama bu kez uzaya Tesla araçlarının gönderileceği açıklandı.

Elon Musk İlk Fotoğrafı Paylaştı

Henüz geçtiğimiz haftalarda tanıtılan en hızlı elektrikli araçlardan biri olan Tesla Roadster serisinin uzaya gönderileceğini açıklayan ünlü isim, bu aracın Mars yörüngesine gönderilecek olan ilk roketin içerisinde yer alacağını açıkladı.

Aslında ilk açıklamalarda bu bilginin üzerinde çok durulmamıştı. Çünkü gönderilen roket içerisinde yer alacak aracın, süresiz olarak Mars çekim alanı içerisinde dönmesi söz konusuydu. Bu durumun hem kötü sonuçları olabileceği hem de gereksiz bir adım olabileceği nedeniyle, pek ihtimal verilen bir durum olarak karşılanmadı.

Elon Musk

Tüm bunların ardından ise ünlü isim bu kez Instagram hesabından bir gönderi paylaştı ve durumda ciddi olduğunu vurguladı. Mars’a gönderileceği iddia edilen aracın fotoğraflarını paylaşan ünlü isim bir de yazı paylaşımı yaptı. Elon Musk yaptığı paylaşımda;

“Kırmızı gezegen için kırmızı bir araba Yeni roketler genellikle, yük ile yapılan test uçuşlarında içerisinde beton ya da çelik bloklar barındırır. Bu oldukça sıkıcı görünüyor. Tabii ki de sıkıcı gözüken şeyler özellikle de şirketler için berbattır. Biz de bu yüzden alışılmadık bir şey yapmak istedik, bizi hissettiren bir şey. Uçuştaki yük orijinal bir Tesla Roadster olacak ve içerisinde ‘Space Oddity’ çalarken Mars’ın eliptik yörüngesinde milyarlarca yıl boyunca dönecek.”

İfadelerini kullanarak ne kadar ciddi olduğunu kanıtlamış oldu. Sonuç olarak iş ne boyutlara varacak? Bunu zaman gösterecek gibi duruyor.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.