Dünyanın En Gözde Akıllı Telefon Modeli Ortaya Çıktı

Teknoloji dünyasının en çok satan ürünleri arasında ilk sırada akıllı telefonlar gelmeye başladı. Her sene milyonlarca akıllı telefon satışı gerçekleştiriliyor ve akıllı telefon pazarı her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Akıllı telefon dünyasında elde edilen bu başarıyla beraber yen bir yarışta ortaya çıkmış durumda. Bu yarışta öne geçmek için birçok marka epey bir mücadele vermekte. En Gözde Akıllı Telefon modelini üretmek adına verilen yarışta Samsung, Apple ve LG gibi teknoloji devleri bulunuyor. Her sene yayınlanan yeni amiral gemileriyle beraber en çok merak edilen konu ise akıllı telefonların en iyisinin hangisi olduğu. Bu sene için sorunun cevabını vermek adına birçok detay paylaşılmış durumda.

En Gözde Akıllı Telefon Şaşırtmadı

Kısa bir süre önce düzenlenen yılın en iyi telefonları ödüllerinde kazanan Galaxy S8 olmuştu. Açıkçası Apple’ın bu listede yer almamış olması bira kafaları karıştıran bir detay olarak karşımıza çıkmıştı. En Gözde Akıllı Telefon listesinde de aynı durumun yaşanıp yaşanmayacağı merakla bekleniyordu. Fakat bu kez Apple’ı sevindirecek bir haber geldi.

En Gözde Akıllı Telefon telefonu listesi için açıklanan 2017 yılı 2.çevrek verilerine göre en popüler akıllı telefonun iPhone 7 modeli olduğu ortaya çıktı. Genel telefon dağıtımında dünyanın %16,9’luk bir payını ele geçiren iPhone 7 akıllı telefonları böylelikle En Gözde Akıllı Telefon listesinde ilk sırada yer aldı.

En Gözde Akıllı Telefon

Listede yer alan ikinci akıllı telefon ise iPhone 7 Plus oldu. İkinci sırada yer alan iPhone 7 Plus modelinin ise %15.1 oranında paya sahip olduğu açıklandı. Hem iPhone 7 hem de iPhone 7 Plus modellerinin liste başı olmasının Apple’ın gelirlerinde etkisi büyük. Bunun dışında listenin 3 ve 4.sırasına baktığımızda da yine beklenen durumla karşılaşıyoruz.

Üçüncü sırada %10.2 oranıyla beraber Galaxy S8 modeli geliyor. Dördüncü sırada da tahmin edebileceğiniz gibi Galaxy S8 Plus modeli var. Liderliği bu çeyrek için Apple almış olsa da Note 8 sonrası dengelerin değişebileceğini belirtelim. En Gözde Akıllı Telefon listesi şimdilik bu şekilde.

You may be interested

Galaxy S9 Ekran Kasa Oranı Rekor Kıracak
Mobil
2 views
Mobil
2 views

Galaxy S9 Ekran Kasa Oranı Rekor Kıracak

Ibrahim Kizilirmak - 24 Kasım 2017

Akıllı telefon dünyasının aranan modellerinden biri olan Galaxy serisi her sene yenilenmeye devam ediyor. Son olarak bu sene Galaxy S8…

Galaxy S6 İçin Android Oreo Güncellemesi Gelebilir
Mobil
1 views
Mobil
1 views

Galaxy S6 İçin Android Oreo Güncellemesi Gelebilir

Ibrahim Kizilirmak - 24 Kasım 2017

Akıllı telefon dünyasında kendisini göstermiş olan markalardan biri olan Samsung’un, başarılı amiral gemisi serilerinden biri olan Galaxy S6 akıllı telefonları…

Xiaomi Mi 7 Hakkında Beklenen Bilgiler Paylaşıldı
Mobil
4 views
Mobil
4 views

Xiaomi Mi 7 Hakkında Beklenen Bilgiler Paylaşıldı

Ibrahim Kizilirmak - 24 Kasım 2017

Apple’ın iPhone X modelinden ve Samsung’un Note 8 akıllı telefonlarından önce, ilk çerçevesiz akıllı telefon modellerini Xiaomi piyasaya sürdü. Piyasaya…

Leave a Comment

Your email address will not be published.