Dünyanın En Gözde Akıllı Telefon Modeli Ortaya Çıktı

17 Ağustos 2017
26 Görünümler

Teknoloji dünyasının en çok satan ürünleri arasında ilk sırada akıllı telefonlar gelmeye başladı. Her sene milyonlarca akıllı telefon satışı gerçekleştiriliyor ve akıllı telefon pazarı her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Akıllı telefon dünyasında elde edilen bu başarıyla beraber yen bir yarışta ortaya çıkmış durumda. Bu yarışta öne geçmek için birçok marka epey bir mücadele vermekte. En Gözde Akıllı Telefon modelini üretmek adına verilen yarışta Samsung, Apple ve LG gibi teknoloji devleri bulunuyor. Her sene yayınlanan yeni amiral gemileriyle beraber en çok merak edilen konu ise akıllı telefonların en iyisinin hangisi olduğu. Bu sene için sorunun cevabını vermek adına birçok detay paylaşılmış durumda.

En Gözde Akıllı Telefon Şaşırtmadı

Kısa bir süre önce düzenlenen yılın en iyi telefonları ödüllerinde kazanan Galaxy S8 olmuştu. Açıkçası Apple’ın bu listede yer almamış olması bira kafaları karıştıran bir detay olarak karşımıza çıkmıştı. En Gözde Akıllı Telefon listesinde de aynı durumun yaşanıp yaşanmayacağı merakla bekleniyordu. Fakat bu kez Apple’ı sevindirecek bir haber geldi.

En Gözde Akıllı Telefon telefonu listesi için açıklanan 2017 yılı 2.çevrek verilerine göre en popüler akıllı telefonun iPhone 7 modeli olduğu ortaya çıktı. Genel telefon dağıtımında dünyanın %16,9’luk bir payını ele geçiren iPhone 7 akıllı telefonları böylelikle En Gözde Akıllı Telefon listesinde ilk sırada yer aldı.

En Gözde Akıllı Telefon

Listede yer alan ikinci akıllı telefon ise iPhone 7 Plus oldu. İkinci sırada yer alan iPhone 7 Plus modelinin ise %15.1 oranında paya sahip olduğu açıklandı. Hem iPhone 7 hem de iPhone 7 Plus modellerinin liste başı olmasının Apple’ın gelirlerinde etkisi büyük. Bunun dışında listenin 3 ve 4.sırasına baktığımızda da yine beklenen durumla karşılaşıyoruz.

Üçüncü sırada %10.2 oranıyla beraber Galaxy S8 modeli geliyor. Dördüncü sırada da tahmin edebileceğiniz gibi Galaxy S8 Plus modeli var. Liderliği bu çeyrek için Apple almış olsa da Note 8 sonrası dengelerin değişebileceğini belirtelim. En Gözde Akıllı Telefon listesi şimdilik bu şekilde.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.