Dell XPS 13 İlk Özellikleri Ortaya Çıktı

Apple ile Dell arasındaki yarış bilgisayar modelleri arasında devam ediyor. Bir bir piyasaya sürülen yeni Mac modellerine cevap olma konusunda yeni laptop serilerini hazırlamaya başlayan Dell, kısa süre sonra yeni bir atak yapmaya hazırlanıyor. Yeni bilgisayar modelleri olarak Dell XPS 13 serisini tanıtacak olan markanın, Dell XPS 13 bilgisayarları için yer vereceği özelliklerde ortaya çıkmış durumda.

Tanıtım için henüz beklenen açıklamalar gelmedi ve tanıtım ortaya çıkmadı fakat Dell firmasına yakın olan kaynaklar tarafından Dell XPS 13 modeli için önemli bilgilerin paylaşıldığını gördük. Peki, paylaşılan bilgiler arasında nasıl detaylar var? MacBook modellerine rakip olacak bir cihazdan mı söz ediyoruz?

Dell XPS 13 Özellikleri Nasıl Olacak?

Ortaya çıkan özelliklere geçmeden önce, yeni modelin üst segment cihazlar içerisinde yer alacağını belirtelim. Yani gerek teknik gerekse de sistem açısından son teknolojileri kullanan bir cihazla karşılaşacağız. Gelen ilk bilgilerde bu görüşü doğrular nitelikte.

Bu noktada kaynaklar tarafından paylaşılan ilk bilgilere göre Dell XPS 13 içerisinde Intel işlemcilerine yer verilecek. Intel işlemcilerinde ise 8.nesil kullanıldığını göreceğiz. Yani çok kısa bir süre önce tanıtılan son nesil işlemcilerle seri karşımıza çıkacak. Bunun yanı sıra RAM bellek konusunda da DDR4 serisinin son hızlarının desteklendiği bellek miktarlarını göreceğiz. Dell XPS 13 içerisinde kullanılacak olan Intel 8.nesil işlemciler zaten bu desteği cihazlarda sunuyor.

Dell XPS 13

Buna ek olarak ekran kısmında da önemli bir değişiklik olacak. Daha çok akıllı telefonlarda kullanıldığını gördüğümüz ve bir hayli sevilen bir teknoloji olan çerçevesiz ekran teknolojisine Dell XPS 13 modeli de dahil olacak.

Sonsuz ekran olarak gösterilen bir ekran teknolojisiyle beraber geleceği ve çerçevesiz modeller olacağı gösterilen yeni ekran panellerinin, çözünürlük ve ekran teknolojisi konusunda bir bilgi bulunmuyor. Sadece böyle bir kullanımın, daha ince bir bilgisayar elde edilmesini sağlayacağını ekleyebiliriz. Tüm bu özellikler ve daha fazlasının tanıtılacağı etkinlik ise CES 2018 fuarı olacak. Teknoloji konusunda birçok yeni ürünün tanıtılacağı fuarda yeni modelde yer alacak.

You may be interested

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı
Mobil
11 views
Mobil
11 views

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Kasım 2017

Akıllı telefon modelleri içerisinde, en çok satan markalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note serisi için beklenen adımlar atılmaya…

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu
İnternet
12 views
İnternet
12 views

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 22 Kasım 2017

Sosyal medya uygulamalarının kullanımlarının sınırlanması, internet sitelerinin kullanımlarının sınırlanması ve genel olarak dış ülke bağımlı olan uygulamalarının sınırlanması haberleri ile…

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Kasım 2017

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz yıl yakaladığı yükselişi devam ettirmeye başladı. Markanın bu senede elde ettiği başarı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.