Dell XPS 13 İlk Özellikleri Ortaya Çıktı

Apple ile Dell arasındaki yarış bilgisayar modelleri arasında devam ediyor. Bir bir piyasaya sürülen yeni Mac modellerine cevap olma konusunda yeni laptop serilerini hazırlamaya başlayan Dell, kısa süre sonra yeni bir atak yapmaya hazırlanıyor. Yeni bilgisayar modelleri olarak Dell XPS 13 serisini tanıtacak olan markanın, Dell XPS 13 bilgisayarları için yer vereceği özelliklerde ortaya çıkmış durumda.

Tanıtım için henüz beklenen açıklamalar gelmedi ve tanıtım ortaya çıkmadı fakat Dell firmasına yakın olan kaynaklar tarafından Dell XPS 13 modeli için önemli bilgilerin paylaşıldığını gördük. Peki, paylaşılan bilgiler arasında nasıl detaylar var? MacBook modellerine rakip olacak bir cihazdan mı söz ediyoruz?

Dell XPS 13 Özellikleri Nasıl Olacak?

Ortaya çıkan özelliklere geçmeden önce, yeni modelin üst segment cihazlar içerisinde yer alacağını belirtelim. Yani gerek teknik gerekse de sistem açısından son teknolojileri kullanan bir cihazla karşılaşacağız. Gelen ilk bilgilerde bu görüşü doğrular nitelikte.

Bu noktada kaynaklar tarafından paylaşılan ilk bilgilere göre Dell XPS 13 içerisinde Intel işlemcilerine yer verilecek. Intel işlemcilerinde ise 8.nesil kullanıldığını göreceğiz. Yani çok kısa bir süre önce tanıtılan son nesil işlemcilerle seri karşımıza çıkacak. Bunun yanı sıra RAM bellek konusunda da DDR4 serisinin son hızlarının desteklendiği bellek miktarlarını göreceğiz. Dell XPS 13 içerisinde kullanılacak olan Intel 8.nesil işlemciler zaten bu desteği cihazlarda sunuyor.

Dell XPS 13

Buna ek olarak ekran kısmında da önemli bir değişiklik olacak. Daha çok akıllı telefonlarda kullanıldığını gördüğümüz ve bir hayli sevilen bir teknoloji olan çerçevesiz ekran teknolojisine Dell XPS 13 modeli de dahil olacak.

Sonsuz ekran olarak gösterilen bir ekran teknolojisiyle beraber geleceği ve çerçevesiz modeller olacağı gösterilen yeni ekran panellerinin, çözünürlük ve ekran teknolojisi konusunda bir bilgi bulunmuyor. Sadece böyle bir kullanımın, daha ince bir bilgisayar elde edilmesini sağlayacağını ekleyebiliriz. Tüm bu özellikler ve daha fazlasının tanıtılacağı etkinlik ise CES 2018 fuarı olacak. Teknoloji konusunda birçok yeni ürünün tanıtılacağı fuarda yeni modelde yer alacak.

You may be interested

iOS 11 AirPods Özelleştirme Ayarları Nasıl Yapılır?
Giyilebilir Teknoloji
11 views
Giyilebilir Teknoloji
11 views

iOS 11 AirPods Özelleştirme Ayarları Nasıl Yapılır?

Ibrahim Kizilirmak - 9 Ekim 2017

iOS 11 işletim sisteminin hemen her konuda önemli değişikliklere imza attığı görülüyor. iPhone ve iPad cihazlarında önemli değişikliklerin elde edilmesini…

BlackBerry Motion Resmi Olarak Tanıtıldı! Özellikler Ve Fiyat
Mobil
11 views
Mobil
11 views

BlackBerry Motion Resmi Olarak Tanıtıldı! Özellikler Ve Fiyat

Ibrahim Kizilirmak - 9 Ekim 2017

Kısa süre önce yeni bir akıllı telefon modeli tanıtacağı ortaya çıkan BlackBerry markasının, akıllı telefonlarında bu kez tam ekran dokunmatik…

Pixel 2 Kamera Puanları Şaşırttı
Mobil
13 views
Mobil
13 views

Pixel 2 Kamera Puanları Şaşırttı

Ibrahim Kizilirmak - 9 Ekim 2017

Google’ın akıllı telefonlarının tanıtımının üzerinden 5 günlük bir süre geçmiş olmasına rağmen, yeni seri akıllı telefonların, akıllı telefon dünyasına kattığı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.