Chrome OS Kullanıcıların Müjdeli Haber Geldi

Google, Windows ve Linux, hatta macOS gibi rakiplerinin bulunduğu işletim sistemi sektöründe kendisini göstermek için yeni adımlar atmaya başladı. Chrome OS işletim sistemini bu alanda geliştirerek daha başarılı bir işletim sistemi sunmak isteyen teknoloji devi, yavaş yavaş sistemi geliştirecek yeni adımlar atmaya başladı.

İlk olarak yeni işletim sisteminin uygulama destekleri konusunda yeni adımlar atılacağı ortaya çıktı. Öncelikle mevcut sistemden biraz söz etmek gerekiyor. Chrome OS işletim sisteminde, uygulama yüklemek için Google Play Store üzerinden giriş yapmanız ve uygulama yüklemeniz gerekiyor. Oldukça kolay bir işleyişe sahip olan sistemin en kötü yanı sıra bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamaların yüklenemiyor olması.

Chrome OS Uygulama Yükleme Konusunda Yeni Döneme Geçiyor

Genel işleyiş itibariyle akıllı telefonlarda yer alan uygulama yükleme sistemine benzer bir sistem kullanan Chrome OS işletim sisteminin, uygulama yükleme konusunda daha da genişletileceği açıklandı. Kullanıcıların geliştirici moduna geçmeden farklı kaynaklardan uygulama yüklemeleri için yeni düzene geçilecek. Geliştirici moduna geçmeden uygulamaları farklı kaynaklardan yüklemek için ise sadece ayarları düzenlemek yeterli olacak.

Chrome OS

Yapılan ayarlamalar sayesinde akıllı telefonlarda olduğu gibi kullanıcılar çok kolay bir şekilde bilinmeyen kaynaklardan uygulamaları yükleyebilecek. Söz konusu sistemin işleyişi bir hayli kolay olsa da Google’ın bu sistemi pek önermediğini belirtelim. Her ne kadar yeni sisteme geçilmiş olsa da Google yine kullanıcıların resmi kaynaklardan uygulama indirmesini önerecek.

Üstelik kullanıcılara bu şekilde uygulama yüklemek istedikleri zaman uyarılar gösterilecek. Bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemek konusunda yeni açıklamalar yapması beklenen Google’ın, Chrome OS için bu sistemi henüz doğrulamadığını da ekleyelim. Şu an için sadece geliştiriciler tarafından yeni beta sürümlerinde gözüken kodlar üzerinden bu bilgileri elde edebildik. Güncellemelerin ne zaman geleceği ve ne zaman doğrulama alacağı konusunda da bir bilgi bulunmuyor.

Ilginizi çekebilir

HTC U11 EYEs Yarın Tanıtılıyor
Mobil
3 görünteleme
Mobil
3 görünteleme

HTC U11 EYEs Yarın Tanıtılıyor

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ocak 2018

HTC akıllı telefonlarının sürekli düşüşü yavaş yavaş durdurulmaya başlandı. Marka HTC U11 modellerinde de istediğini alamamış ve istenen oranlarda gelir…

AMD İşlemci Sorununda En Kazançlı Çıkan Firma Oldu
Teknoloji
4 görünteleme
Teknoloji
4 görünteleme

AMD İşlemci Sorununda En Kazançlı Çıkan Firma Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ocak 2018

Spectre ve Meltdown güvenlik açıkları işlemci dünyasını derinden değiştirdi. İlk olarak Intel işlemcilerinde yer alan güvenlik açıkları gündeme oturdu. Intel…

Youtube İçin Yeni Güncellemeler Yolda
Teknoloji
4 görünteleme
Teknoloji
4 görünteleme

Youtube İçin Yeni Güncellemeler Yolda

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ocak 2018

Video platformları içerisinde açık ara lider konumda olan Youtube, son günlerde güncellemeleri ile gündeme gelmeye başladı. İlk olarak Google’ın masaüstü…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.