Bütçe Dostu Huawei Honor V9 Play Tüm Özellikleriyle Ortaya Çıktı

Üst düzey özellikleri ve tasarımlarıyla dikkat çeken akıllı telefonlar bir yana, artık bütçe dostu akıllı telefonlara da ilgi giderek artmaya başladı. Biraz daha düşük fiyatlı, fiyat performans serisi telefonların genel olarak çok daha fazla satış elde ettiğini bile söylemek mümkün. İşte bu serilerden birisi de Huawei Honor V9 Play oldu. Markanın üst segment akıllı telefonları olan Mate 10 modelinin tanıtımı giderek yaklaşırken, ortaya çıkan yeni akıllı telefonların ise daha düşük bütçeli ve daha düşük özellikli seriler olduğunu da belirtelim. Detaylardan ve özelliklerden bahsedelim.

Huawei Honor V9 Play Nasıl Özellikler Sunuyor?

Çok üst düzey bir akıllı telefon modeli olmayan Honor V9 Play, 5.2 inç ekran boyutu sunuyor. 5.2 inç akıllı telefonlar arasında başarılı serilerden biri olması beklenen yeni serinin, çözünürlük desteği ise HD olarak açıklandı. 720p ekranların görüntü kalitesi üst düzey olmasa bile, yeterli bir görüntü kalitesi sunulduğunu eklemiş olalım.

 

Teknik özellik bölümüne geçtiğimiz zaman ise yine düşük fiyat aralıklı detayları görüyoruz. MediaTek MT6750 işlemci serisine sahip olan Huawei Honor V9 Play, düşük giriş seviyesi performansına sahip. Giriş seviyesi akıllı telefonlarda gördüğümüz değerlere ulaşan modelin bellek kısmında ise 3 veya 4 GB seçeneğini seçmek mümkün. Giriş seviyesi olmasına karşın 4 GB RAM bellek sunulması ise önemli bir detay olarak öne çıkıyor.

Huawei Honor V9 Play

3 GB veya 4 GB bellek miktarını seçseniz bile depolama alanı 32 GB olarak geliyor. Kamera kısmında da standart bir seri sunan Huawei Honor V9 Play, 13 MP değerinde arka kamera kullanıyor. f/2.2 diyafram açıklığına sahip arka kameranın yanı sıra ön kamerada da 8 MP değeri öne çıkıyor. 3000 mAh değerinde batarya ve Android Nougat işletim sistemine sahip olan akıllı telefon, 12 Eylül tarihinde satışa çıkacak.

İlk model 3 GB bellekle 153 dolar, ikinci model ise 4 GB bellekle 184 dolar satış fiyatına sahip olacak. Birçok renk seçeneği sunacak ve uygun fiyatla dikkat çekecek Huawei Honor V9 Play telefonun ülkemizde satışa çıkış yapıp yapmayacağı ise kesin değil.

You may be interested

Ücretsiz Windows 10 S Geçiş Süresi Uzatıldı
Teknoloji
2 views
Teknoloji
2 views

Ücretsiz Windows 10 S Geçiş Süresi Uzatıldı

Ibrahim Kizilirmak - 6 Eylül 2017

Yazılım devi Windows, yeni nesil işletim sistemlerini çeşitlendirmeye devam ediyor. Home, Pro gibi versiyonları zaten ortaya çıkan işletim sisteminin, son…

Logitech MX ERGO Trackball Mouse Özellikler Ve Satış Fiyatı
Tanıtım
4 views
Tanıtım
4 views

Logitech MX ERGO Trackball Mouse Özellikler Ve Satış Fiyatı

Ibrahim Kizilirmak - 6 Eylül 2017

Rahat kullanım amaçlı olarak piyasaya sürülen çevre birimlerine yenileri eklenmeye devam ediyor. Bu alanda en iddialı firmalardan biri olan Logitech…

Vivo X20 Akıllı Telefonları TENAA Üzerinde Görüntülendi
Mobil
8 views
Mobil
8 views

Vivo X20 Akıllı Telefonları TENAA Üzerinde Görüntülendi

Ibrahim Kizilirmak - 5 Eylül 2017

Çinli akıllı telefon üreticileri bir bir yeni modelleri ortaya çıkarmaya başladı. Yeni seri akıllı telefon modellerinden birisi de Vivo X20…

Leave a Comment

Your email address will not be published.