BlackBerry Motion İddialı Özelliklerle Geliyor

Akıllı telefon furyasında başarı elde edememiş olsa bile, yazılım ve kullanımına izin verdiği kendi sistemleri sayesinde hala ciddi bir geliri elinde bulunduran BlackBerry, şimdilerde akıllı telefon piyasasında yeniden hayat bulmaya çalışıyor. Son olarak BlackBerry KEYone ile bunu başarmaya çalışan marka, yine düşük satış rakamlarında kalmasına rağmen ısrarla öne çıkma konusunda kararlı. Bu kez markanın BlackBerry Motion adı verilen yeni bir telefonunun geleceği ortaya çıktı.

Üstelik bu kez yeni model çok daha iddialı olacak. Her ne kadar rakip akıllı telefonlara göre yine istenen seviyede olmasa da marka için önemli değişikliklere imza atacak olan telefonun detayları da ortaya çıkmaya başladı.

BlackBerry Motion Nasıl Bir Model Olacak?

Öncelikle telefonların orta sınıf akıllı telefon segmentinde yer alacağını belirtelim. BlackBerry Motion adı ile gelecek olan modelde bu nedenle orta sınıfı özellikleri bulunacak fakat dediğimiz gibi marka için önemli değişiklikler söz konusu. İşlemci kısmında Snapdragon 6xx serisi işlemcileri kullanacağı ve orta sınıf için yenilenmiş olan serilere sahip olabileceği belirtilen akıllı telefonların, RAM bellek miktarında ise 4 GB seviyesinde kadar çıkması düşünülüyor.

BlackBerry Motion

Hem RAM bellek miktarı yükselecek olan telefonun hem de batarya kapasitesi arttırılacak. 4000 mAh değerinde bataryalarında bulunacağı akıllı telefonun, IP67 sertifikası ise en ilginç detayları arasında olacak. Öyle ki şimdiye kadar suya karşı dayanıklılık konusunda BlackBerry en geride olan markalardan biri olarak biliniyor. Şimdi bu modelde açığın kapatıldığını göreceğiz.

Yine fiziksel bir klavye kullanılıp kullanılmayacağı konusunda ise beklenti klavyelerin olmaması yönünde. Bunun yerine parmak izi sensörü gören ana tuşların yer almasının beklendiği telefon, ekran kısmında da daha geniş kullanım alanı sunmuş olacak. Tüm bu özellikleri üst üste koyduğumuz zaman genel değerlendirmede başarılı bir telefon göreceğiz gibi. Fakat asıl nokta fiyat. Markanın fiyat konusunda yine yüksek bir aralık istemesi, BlackBerry Motion satışlarını doğrudan aşağı çekebilir. Tanıtımla beraber bunları öğreneceğiz.

You may be interested

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı
Mobil
11 views
Mobil
11 views

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Kasım 2017

Akıllı telefon modelleri içerisinde, en çok satan markalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note serisi için beklenen adımlar atılmaya…

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu
İnternet
12 views
İnternet
12 views

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 22 Kasım 2017

Sosyal medya uygulamalarının kullanımlarının sınırlanması, internet sitelerinin kullanımlarının sınırlanması ve genel olarak dış ülke bağımlı olan uygulamalarının sınırlanması haberleri ile…

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Kasım 2017

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz yıl yakaladığı yükselişi devam ettirmeye başladı. Markanın bu senede elde ettiği başarı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.