BlackBerry Motion İddialı Özelliklerle Geliyor

Akıllı telefon furyasında başarı elde edememiş olsa bile, yazılım ve kullanımına izin verdiği kendi sistemleri sayesinde hala ciddi bir geliri elinde bulunduran BlackBerry, şimdilerde akıllı telefon piyasasında yeniden hayat bulmaya çalışıyor. Son olarak BlackBerry KEYone ile bunu başarmaya çalışan marka, yine düşük satış rakamlarında kalmasına rağmen ısrarla öne çıkma konusunda kararlı. Bu kez markanın BlackBerry Motion adı verilen yeni bir telefonunun geleceği ortaya çıktı.

Üstelik bu kez yeni model çok daha iddialı olacak. Her ne kadar rakip akıllı telefonlara göre yine istenen seviyede olmasa da marka için önemli değişikliklere imza atacak olan telefonun detayları da ortaya çıkmaya başladı.

BlackBerry Motion Nasıl Bir Model Olacak?

Öncelikle telefonların orta sınıf akıllı telefon segmentinde yer alacağını belirtelim. BlackBerry Motion adı ile gelecek olan modelde bu nedenle orta sınıfı özellikleri bulunacak fakat dediğimiz gibi marka için önemli değişiklikler söz konusu. İşlemci kısmında Snapdragon 6xx serisi işlemcileri kullanacağı ve orta sınıf için yenilenmiş olan serilere sahip olabileceği belirtilen akıllı telefonların, RAM bellek miktarında ise 4 GB seviyesinde kadar çıkması düşünülüyor.

BlackBerry Motion

Hem RAM bellek miktarı yükselecek olan telefonun hem de batarya kapasitesi arttırılacak. 4000 mAh değerinde bataryalarında bulunacağı akıllı telefonun, IP67 sertifikası ise en ilginç detayları arasında olacak. Öyle ki şimdiye kadar suya karşı dayanıklılık konusunda BlackBerry en geride olan markalardan biri olarak biliniyor. Şimdi bu modelde açığın kapatıldığını göreceğiz.

Yine fiziksel bir klavye kullanılıp kullanılmayacağı konusunda ise beklenti klavyelerin olmaması yönünde. Bunun yerine parmak izi sensörü gören ana tuşların yer almasının beklendiği telefon, ekran kısmında da daha geniş kullanım alanı sunmuş olacak. Tüm bu özellikleri üst üste koyduğumuz zaman genel değerlendirmede başarılı bir telefon göreceğiz gibi. Fakat asıl nokta fiyat. Markanın fiyat konusunda yine yüksek bir aralık istemesi, BlackBerry Motion satışlarını doğrudan aşağı çekebilir. Tanıtımla beraber bunları öğreneceğiz.

You may be interested

Samsung HMD Odyssey Gözlüklerini Paylaştı
Giyilebilir Teknoloji
6 views
Giyilebilir Teknoloji
6 views

Samsung HMD Odyssey Gözlüklerini Paylaştı

Ibrahim Kizilirmak - 6 Ekim 2017

Sanal gerçeklik teknolojisi de çok hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Özellikle sanal gerçeklik gözlüklerinde büyük değişimler söz konusu. Hatta…

Mate 10 Pro Modeli Bu Kez Çalışır Halde Görüntülendi
Mobil
8 views
Mobil
8 views

Mate 10 Pro Modeli Bu Kez Çalışır Halde Görüntülendi

Ibrahim Kizilirmak - 6 Ekim 2017

Akıllı telefonlar için bir dönemi bitirip, yeni bir dönemi başlatacağı düşünülen Mate 10 Pro akıllı telefonlarının, her geçen gün yeni…

Spotify Kullanıcıları Müjde! Google Asistan Spotify Desteği Açıklandı
Teknoloji
7 views
Teknoloji
7 views

Spotify Kullanıcıları Müjde! Google Asistan Spotify Desteği Açıklandı

Ibrahim Kizilirmak - 6 Ekim 2017

Google, iki gün önce gerçekleştirdiği etkinliklerinde birçok yeniliği ortaya çıkardı. Tabii ki başrol oyuncusu, Pixel 2 akıllı telefonları olmuştu. Yeni…

Leave a Comment

Your email address will not be published.