BlackBerry Motion İddialı Özelliklerle Geliyor

Akıllı telefon furyasında başarı elde edememiş olsa bile, yazılım ve kullanımına izin verdiği kendi sistemleri sayesinde hala ciddi bir geliri elinde bulunduran BlackBerry, şimdilerde akıllı telefon piyasasında yeniden hayat bulmaya çalışıyor. Son olarak BlackBerry KEYone ile bunu başarmaya çalışan marka, yine düşük satış rakamlarında kalmasına rağmen ısrarla öne çıkma konusunda kararlı. Bu kez markanın BlackBerry Motion adı verilen yeni bir telefonunun geleceği ortaya çıktı.

Üstelik bu kez yeni model çok daha iddialı olacak. Her ne kadar rakip akıllı telefonlara göre yine istenen seviyede olmasa da marka için önemli değişikliklere imza atacak olan telefonun detayları da ortaya çıkmaya başladı.

BlackBerry Motion Nasıl Bir Model Olacak?

Öncelikle telefonların orta sınıf akıllı telefon segmentinde yer alacağını belirtelim. BlackBerry Motion adı ile gelecek olan modelde bu nedenle orta sınıfı özellikleri bulunacak fakat dediğimiz gibi marka için önemli değişiklikler söz konusu. İşlemci kısmında Snapdragon 6xx serisi işlemcileri kullanacağı ve orta sınıf için yenilenmiş olan serilere sahip olabileceği belirtilen akıllı telefonların, RAM bellek miktarında ise 4 GB seviyesinde kadar çıkması düşünülüyor.

BlackBerry Motion

Hem RAM bellek miktarı yükselecek olan telefonun hem de batarya kapasitesi arttırılacak. 4000 mAh değerinde bataryalarında bulunacağı akıllı telefonun, IP67 sertifikası ise en ilginç detayları arasında olacak. Öyle ki şimdiye kadar suya karşı dayanıklılık konusunda BlackBerry en geride olan markalardan biri olarak biliniyor. Şimdi bu modelde açığın kapatıldığını göreceğiz.

Yine fiziksel bir klavye kullanılıp kullanılmayacağı konusunda ise beklenti klavyelerin olmaması yönünde. Bunun yerine parmak izi sensörü gören ana tuşların yer almasının beklendiği telefon, ekran kısmında da daha geniş kullanım alanı sunmuş olacak. Tüm bu özellikleri üst üste koyduğumuz zaman genel değerlendirmede başarılı bir telefon göreceğiz gibi. Fakat asıl nokta fiyat. Markanın fiyat konusunda yine yüksek bir aralık istemesi, BlackBerry Motion satışlarını doğrudan aşağı çekebilir. Tanıtımla beraber bunları öğreneceğiz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.