Bixby Tuşu İçin Samsung Bir Güncelleme Daha Yayınladı

Sanal asistan sınıfında ben de varım diyen Samsung, geçtiğimiz aylarda tanıttığı yeni amiral gemisi modeli olan Galaxy S8 akıllı telefonlarıyla beraber Bixby asistanını kullanıma sunmuştu. Fakat yeni bir teknoloji olması, bunun yanında henüz dil desteklerinin istenen seviye de olmaması nedeniyle Samsung’un sanal asistanının beklenen ilgiyi almadığını gördük. Özellikle dil desteği olmaması nedeniyle henüz tam anlamıyla kullanılamayan Bixby sanal asistanının, beraberinde bir de tuş sunulmuştu. Fakat sanal asistanının kullanılmadığı bölgelerde kullanıcıların bu tuştan rahatsız oldukları da raporlanmaya başlamıştı. Durumu değiştirmek isteyen Samsung ise yeni bir güncelleme yayınlamış ve Bixby Tuşu kullanımını sınırlı olarak kaldırma seçeneğini sunmuştu.

Fakat yayınlanan güncelleme tuşun tamamen devre dışı kalmasını sağlamadı. Bunun yerine uykudan uyanmada kullanılan güç tuşlarına benzer bir kullanım ile karşı karşıya kalınmıştı. Şimdi ise bu durumu da değiştiren bir güncelleme yayınlandı.

Bixby Tuşu Artık Tamamen Devre Dışı Kalabiliyor

Yayınlanan son güncellemeden sonra Bixby Tuşu artık tam olarak kapatılan bir tuş olarak kullanıcıların beğenisine sunulmuş oldu. İsteyen kullanıcıların Bixby Tuşu için tamamen kapatma seçeneği sayesinde tuş uyandırma modlarında olduğu gibi herhangi bir işlevi de yerine getirmeyecek şekilde ayarlanabiliyor. Kısacası tuşun tamamen kapatılması sağlanıyor. Tuşu kapattıktan sonra ise istediğiniz herhangi bir zamanda yeniden fiziksel tuşun devreye girmesini de sağlayabiliyorsunuz.

Bixby Tuşu

Samsung yayınladığı son güncelleme sonrasında bunu tamamen kullanıcıların beğenisine bıraktığını açıkladı. En azından Bixby sanal asistanı için dil desteklerinin geliştirilmesine kadar markanın böyle bir çözüme başvurduğunu düşünüyoruz. Fiziksel tuşun yer aldığı Galaxy S8, S8 + ve Note 8 modelleri içinde ise söz konusu güncelleme OTA üzerinden dağıtılmaya başlandı.

Güncellemeyi yükleyerek Bixby Tuşu için tam yetkiye sahip olmanız mümkün. Tabii ki tüm bu ayarlamalar içinde yine telefonunuzun ayarlar kısmında belli başlı düzenlemeleri gerçekleştirmeniz gerekiyor. Ayarlamaları kendinize göre düzenledikten sonra sanal asistan özelleştirmesini tamamlayabiliyorsunuz. Tüm bunların yanında Samsung’un yeni dil destekleri için hala çalışmaya devam ettiğini de belirtelim.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.