Bitcoin İçin Yeni İddialar Gündeme Gelmeye Başladı

31 Aralık 2017
13 Görünümler

Sanal para birimleri içerisinde lider konumda olan Bitcoin, rekor üstüne rekor kırmasıyla adını ekonomi dünyasında bir hayli duyurmayı başardı. Sanal para biriminin rekor seviyelere ulaşması ve 20 bin dolar sınırını geçmesi hemen herkesin bu alana ilgi duymaya başlamasına neden oldu. Yatırımcılar bu alana gözlerini çevirdi ve çok yüksek bütçelerin pazarda dönmeye başladığını gördük.

Gelen tüm bu haberler sonrasında sanal para birimine karşı bazı önlemlerde alınmaya başlandı. Avrupa Komisyonu tarafından gelen açıklamalar, hemen sonrasında Güney Kore açıklaması ve ünlü ekonomistler tarafından yapılan açıklamalar, sanal para birimine olan güveni de azaltmaya yetti.

Bitcoin Uzun Süre Dalgalanmaya Devam Edebilir

Tüm bu gelişmelerin ise sanal para birimindeki değeri düşürmeye başladığını görmüştük. Tüm bu açıklamalardan sonra Bitcoin sanal para biriminin 15 bin dolar seviyelerine kadar düştüğünü gördük. Açıklamaların devam etmesinden sonra Bitcoin için değer kayıpları yaşanmaya da devam etti. Son olarak sanal para biriminin 13 bin dolara indiği görülmeye başlandı.

Bitcoin

Bir yükselip bir düşen sanal para biriminin yanı sıra alt coinlerde de düşüşler dikkat çekmeye başladı. Hızlı bir düşüş furyası içerisine giren sanal para birimlerinin eski gibi sürekli yükseliş eğilimi içerisine olduğunu ise göremedik. Bu ve buna benzer tüm adımlar, açıklamalar sanal para biriminin yatırım aracı olarak risk şeklinde gözükmesine neden oluyor. Beklenti sanal para birimlerinde yaşanan bu dalgalanmaların geçmesi ve yeniden yükseliş eğilimi gösterilmesi yönündeydi.

Ancak son değerlendirmelere bakacak olursa bir düşüp bir yükselme furyası daha uzun süreli olarak devam edecek. Sanal paranın durumunda yaşanan bu hareketliliğin devam etmesi, ileriye dönük olarak da bu yatırımların daha da riskli hale gelmesine neden oldu. Konu hakkında daha ne gibi gelişmeler yaşanacağını zaman gösterecek fakat böyle devam ederse her geçen gün yeni bir risk durumu ortaya çıkacak gibi duruyor. Gelişmelerin ne yönde ilerleyeceğini göreceğiz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.