Bitcoin İçin Güvensizlik Artıyor

Sanal para birimlerinin atası olarak gösterilen ve aynı zamanda sanal paraya yön veren adreslerden biri olarak bilinen Bitcoin, son dönemde yatırımcısını pek de memnun edemiyor. Öyle ki sanal para birimi sürekli olarak düşüp ardından yeniden bir yükseliş eğilimi gösteriyor.

Sanal para biriminde yaşanan bu dengesizlik, Bitcoin için bir dönemin sonunun geldiğini gösteriyor. Beklendiği gibi balon sönüyor gibi gözüküyor. Fakat sanal para birimi tam bu yorumların arkasından, önemli yükselişlerle beraber yeniden beklentileri değiştiriyor. İşte tüm bu dalgalanmanın ise Bitcoin sanal para birimine olan güveni iyice azalttığı ortaya çıktı.

Bitcoin Borsalar Önemli Adım Attı

Artan bu güvensizlik ortamını daha da büyütecek olan yeni bir adım daha ortaya çıktı. Bu kez sanal para biriminin, Hindistan temelli bir olumsuz durumla karşı karşıya olduğu açıklandı. Elde edilen bilgilere göre Hindistan’da sanal para borsaları banka hesaplarını dondurdu.

Bitcoin

Sanal para borsalarından gelen bu adım ise güvensizliği iki katı arttırdı. Atılan bu adımdan sonra sanal para birimi için yatırımcıların sessizliğe büründüğü de açıklandı. Öyle ki gün içerisinde mini düşüşler dışında sanal para biriminin, mini düşüşler dışında pek fazla oynamadığı açıklandı. Bu durumun yatırımların karar sonrasında hamle yapmamasıyla açıklandığını da belirtelim.

Bitcoin üzerinde etkili olan durumun, diğer sanal paralara da etki ettiğini belirtelim. Diğer sanal para birimlerinde de olay sonrasında yine düşüş haberleri geldiğini gördük. Fakat genel olarak bugün çok işlem yapılmadığı için denge korunmuş oldu. Ardı ardına gelen farklı haberler, Bitcoin durumunu nasıl etkileyecek bilmek oldukça zor. Kesin olan durum bu belirsizlik süreci devam ettikçe sanal para birimleri güvenliksiz olarak adlandırılmaya devam edecek. Bunun için yatırımcı kararlarının neler olacağını da beklemek gerekiyor ancak uzun vadede durum pek memnun edici gibi durmuyor.

Ilginizi çekebilir

PlayerUnknown Battlegrounds Oyuncuları Banladı
Oyun
1 görünteleme
Oyun
1 görünteleme

PlayerUnknown Battlegrounds Oyuncuları Banladı

Ibrahim Kizilirmak - 21 Ocak 2018

Final sürümü ilk olarak konsollara çıkmış olan PlayerUnknown Battlegrounds oyunu, son gelen haberlere göre sadece konsollarda 3 milyon satış barajını…

Minecraft Yeni Oyunu Rekorları Kırdı
Oyun
1 görünteleme
Oyun
1 görünteleme

Minecraft Yeni Oyunu Rekorları Kırdı

Ibrahim Kizilirmak - 21 Ocak 2018

Piyasaya sürülmüş oyunlar içerisinde en ilginç yapımlardan biri olan Minecraft, çok kısa bir süre içerisinde dünya genelinde istediği ilgiyi toplamış…

Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus Türkiye Fiyatları Açıklandı
Mobil
2 görünteleme
Mobil
2 görünteleme

Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus Türkiye Fiyatları Açıklandı

Ibrahim Kizilirmak - 21 Ocak 2018

Orta segment akıllı telefonların, amiral gemisi akıllı telefon modellerine yaklaşmasını sağlayan iki yeni akıllı telefon serisi Galaxy A8 ve Galaxy…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.