Bitcoin Çok Hızlı Düştü! Düşüş Devam Edecek Mi?

Sanal para birimleri için dönem değişmeye başladı. İlk etapta çok hızlı yükselen ve sürekli kazandıran bir alan olarak değerlendirilen sanal para dünyasının, Bitcoin ile sayısız rekora imza attığını gördük. Öyle ki bir Bitcoin, 20 bin dolara seviyesine kadar çıktı.

Herkes artık bunun bir sektör olduğunu ve çok hızlı bir yükseliş süreci yaşanacağını düşünürken, sanal para birimleri ilk olarak yeni yıldan önce bir darbe yedi. Yükseliş kısa süreli olarak ani düşüşe dönüştü. Fakat yeni yılda yeniden toparlanan sanal para birimlerinin eskisi kadar şok yükselişler elde edemediğini de gördük. Dün itibariyle ise sanal para biriminin dibe vurgunu gördük.

Bitcoin Düşüşü Rekor Düzeyde

Sanal paralarda son dönemde yaşanan düşüş, daha önce görmediğimiz bir düşüş olarak değerlendirilebilir. Öyle ki bu kez sanal para biriminin çok hızlı bir şekilde aşağı doğru hareketi söz konusu. 20 bin doları gördüğümüz Bitcoin, bugün içerisinde 9 bin doların altına kadar düştü. 9 bin doların altına inen sanal para biriminin yeniden 10 bin doların üzerine çıktığını gördük ancak bu durum bile çok ciddi bir düşüş yaşandığı gerçeğini ortadan kaldırmadı.

Bitcoin

Sanal para birimi Bitcoin için yaşanan düşüş ise diğer sanal para birimlerini de etkiledi ve bu para birimlerinde de çok ciddi düşüşler yer aldı. Sistemin ağır bir darbe alması ve sanal paranın çok hızlı düşmesinin nedeni ise otorite açıklamaları oldu. Çin gibi dev bütçeye sahip olan söz sahibi ülkelerin sanal para konusunda olumsuz açıklamaları ciddi bir düşüşün yaşanmasına neden oldu.

Bu düşüşle beraber sanal paranın bir daha toparlanıp toparlanamayacağı konusunda da bir bilgi verilmedi. Genel olarak düşüşün devam edeceği konusunda bilgiler var. Fakat en hızlı sistemlerden biri olan sanal para dünyasında dengelerin anlık olarak değişebileceğini söylememiz gerek. Çok hızlı değişimler söz konusu olabilir ve yeniden yükseliş durumuna geçiş yapılabilir. Gelişmeler için bir süre daha beklemek gerekiyor. Bakalım sonuç nereye varacak?

Ilginizi çekebilir

Google Chrome Uzantılarına Dikkat!
İnternet
9 görünteleme
İnternet
9 görünteleme

Google Chrome Uzantılarına Dikkat!

Ibrahim Kizilirmak - 17 Ocak 2018

Tarayıcılar içerisinde en çok kullanılanı son verilere göre Google Chrome tarayıcı. Google tarafından arama motoru üzerinden geliştirilip ilk sıraya yerleştirilmesi…

Assassin’s Creed Origins İçin Beklenmedik Hata
Oyun
5 görünteleme
Oyun
5 görünteleme

Assassin’s Creed Origins İçin Beklenmedik Hata

Ibrahim Kizilirmak - 17 Ocak 2018

Efsane oyun serilerinden biri olan Assassin’s Creed, geçtiğimiz sene en iddialı yapımıyla gündeme gelmişti. Oyunun devam hikayesini içermesinin yanı sıra…

Motorola Moto E5 Akıllı Telefonları Geliyor
Mobil
7 görünteleme
Mobil
7 görünteleme

Motorola Moto E5 Akıllı Telefonları Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 16 Ocak 2018

Uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri içerisinde yer alan modelleri sayısı gündem güne artmaya devam ediyor. Bir yandan üst segment özellikleriyle…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.