BiTaksi Uygulaması Bir Kez Daha Yenilendi

Teknoloji ile günlük yaşamın iç içe geldiğini gösteren uygulamalardan biri olan BiTaksi, son dönemin en çok konuşulan sistemlerinden biri haline geldi. İlk olarak uygulamanın sunduğu ayrıcalıklı yapı konuşulmaya başlanmış ve ulaşım sorununu büyük ölçüde çözmesiyle BiTaksi uygulamasına ilgi bir hayli artmıştı.

Fakat sonrasında yaşanan bazı olaylar, uygulamanın güvenliğinin tartışılmasına ve sistemlerinin ne kadar doğru olduğunun konuşulmasına neden olmaya başladı. Uygulama üzerinden bir taksicinin takip ettiği müşteri bulup darp etmesi gibi bir olayın yaşanmasından sonra ise BiTaksi güncelleme dönemine başladı. Artık sürekli hale güncellemelere ise sadece güvenlik güncellemeleri değil, sistem güncellemeleri de eklendi.

BiTaksi Varış Noktası Güncellemesi

Bu noktada dün itibariyle kullanıma giren yeni bir güncelleme daha açıklandı. Üstelik bu kez güncelleme güvenlik odaklı değil işlevsellik odaklı. Kullanıcılar BiTaksi uygulamasını güncelledikten sonra bir de varış yeri artısı kazanacak. Buna göre taksi çağırdığınız zamana adres tarif etmenize gerek kalmadan doğrudan varış noktasını seçebileceksiniz.

BiTaksi

Bu seçim tabii ki sürücünün uygulamasında da görülecek ve adresinize çok daha kolay ulaşabileceksiniz. Üstelik sistemin işleyişinde öneri bölümü de kullanılacak. Kullanıcılar sürekli gittikleri adresleri, ekinlikler için kullandıkları mekanları ve benzeri aktivite alanlarını da öneri olarak haritalarında görebilecek. Bu bölgelerde otomatik olarak varış noktası olarak seçilebilecek. Burada bir güvenlik sorunun daha ortaya çıktığını düşünebilirsiniz. Kullanıcının en çok ziyaret ettiği adreslerin taksici tarafından görüntülenmesi gibi bir güvenlik durumu söz konusu olabilir.

Fakat BiTaksi bunun içinde bir sistem düşünmüş durumda. Güncellemede varış noktası olarak seçilen kısım sürücüye gösterilecek. Yani kullanıcı hakkında herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadan sadece varış adresi taksiciye bilgi olarak iletilecek. Yeni güncelleme sonrasında çok daha işlevsel hale gelen uygulamayı hemen güncelleyebilirsiniz. Bu özelliğin hemen sonrasında, uygulama yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre yeni sistem değişiklikleri de gelecek. Varış noktası güncellemesi gibi güncellemeleri daha sık göreceğiz orası kesin. Bakalım BiTaksi için daha ne gibi değişimler yolda?

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.