BiTaksi Telefon Güncellemesi Yayınlandı

16 Eylül 2017
33 Görünümler

Akıllı telefon uygulamaları içerisinde, günlük kullanıma hitap eden uygulamalar arasında en çok konuşulan uygulamalardan biri olan BiTaksi, sistem değişiklikleri getiren güncellemeler almaya devam ediyor. Uygulamanın son yayınlanan takip engelleme ve yorum sistemi sonrasında önemli bir değişiklik sisteme dahil edilmişti.

Yeni yüzü ile çok daha konuşulacak olan bir uygulama haline gelen BiTaksi, bir yandan da güncellemelerine tüm hızı ile devam ediyor. Uygulamaya gelen yeni güncellemelerden birisi de telefon numarası güncellemesi oldu. Henüz dün ortaya çıkan yeni güncellemenin detayları neler? Güncelleme nasıl bir kullanım farkı oluşturacak? Detaylarıyla bakalım.

BiTaksi Yeni Güncellemesi

Yeni güncelleme sonrasında uygulamanın telefon numaralarının gösteriminde değişikliklere gidildiği açıklandı. Artık yolcular, taksi şoförleriyle doğrudan kendi numaraları üzerinden konuşmayacak. Bunun yerine çok daha güvenli bir sistem kullanıma giriyor. Yeni güncellemeyle beraber gelen özellik sayesinde tarafların numaraları birbirlerine gösterilmeyecek. Yani yolcularda sürücülerin kişisel numaralarına doğrudan ulaşamayacak. En önemlisi sürücülerde yolcuların numarasını görüntüleyemeyecek.

Yeni BiTaksi sistemine göre iletişimin sağlanması adına özel bir de düzen kurulmuş durumda. Bunun içinde kullanıcıların ve sürücülerin kullanabilecekleri bir çağrı merkezi oluşturulduğu belirtiliyor. Kendi numarasıyla tarafları bir araya getireceğini göreceğimiz uygulama, şimdiden bir hayli kullanışlı ve şimdiden ilgi odağına girmiş gibi gözüküyor.

BiTaksi

Kullanıcıların geri bildirimlerine göre hazırlandığı belirtilen özelliğin, ekstra olarak güvenlik güncellemelerine devam edildiğinin bir göstergesi olduğunu da belirtelim. Daha öncede yayınlanan yeni yorum sisteminin ve yeni puanlama sisteminin de güvenlik odaklı olarak yayınlandığını görmüştük. Hem sürücülerin hem de yolcuların güvenliği için çift taraflı olarak güvenlik güncellemelerinin yayınlanmaya da devam edeceği belirtiliyor. BiTaksi uygulamasının bundan sonraki güncellemesinin nasıl bir değişim getireceğini ise bekleyip görmek gerekecek. Bu son gelişmeler uygulama kullanımlarını ne kadar etkiler orası da merak konusu olan bir başka nokta.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.