Beklenen Haber! HTC ile Google Yeni Bir Anlaşmaya Vardı

22 Eylül 2017
47 Görünümler

Geçtiğimiz gün akıllı telefonların lider markalarından biri olarak değerlendirilen HTC akıllı telefonlarıyla ilgili yeni haberler gündeme gelmişti. Elde edilen ilk bilgilere göre markanın akıllı telefonlarının istenen satış rakamlarına yaklaşamadığı ve hatta bu nedenle markanın 11 dönem zarar elde ettiği açıklanmıştı. Gelen bu haberler ilginç değil fakat bundan sonra yaşanan süreç bir hayli ilginç devam etti.

Öyle ki sürekli olarak zarar edildiğinin açıklanmasının ardından Google’ın HTC markasını satın alacağı iddiaları gündem olmuştu. 2 gün önce yaptığımız haberde ise 21 Eylül tarihinde bu satın almanın gerçekleşeceği konusunda bilgilerin paylaşıldığından söz etmiştik. Beklenen haberse dün geldi.

HTC Akıllı Telefon Departmanında Önemli Satın Alma

Yapılan etkinlik sonrasında iki dev markanın masaya oturduğu açıklandı. Google’ın yeni akıllı telefonları olacak olan Pixel 2 akıllı telefonlarının da içerisinde yer aldığı Pixel üretimi için yapılan anlaşma ise oldukça ilginç. İki firma arasında yapılan anlaşmaya göre Google tüm Pixel ekibini satın aldı. Markanın akıllı telefon bölümü satın alınmamış olsa da markanın Pixel ekibinin tamamen satın alınması Google’ın elini bir hayli güçlendirmiş oldu.

HTC

Bunun için markanın ödediği rakamın ise 1.1 milyar dolar olduğu açıklandı. 1.1 milyar dolar gibi bir satış rakamıyla beraber ekibi satın alan Google’ın, bu ödemesinden sonra ise HTC bir hayli rahatlamış oldu. Ardı ardına açıklanan zarar haberlerinden sonra markanın bu satın almayla beraber gerekli yatırımları için fon oluşturabileceği belirtiyor.

Akıllı telefon departmanı da yine markanın elinde kalmış olacak. Yani telefon üretimleri ve destekleri standart bir şekilde devam edecek. Yeni akıllı telefon modellerinin geldiğini de görmek mümkün olacak. Bakalım dev satın alma sonrasında değişen sistemler neler olacak? Göreceğiz.

Ilginizi çekebilir

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek
Teknoloji
1 görünteleme
Teknoloji
1 görünteleme

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek

Ibrahim Kizilirmak - 11 Ocak 2018

CES 2018 tüm hızı ve ilginçlikleri ile devam ediyor. Birçok ünlü markanın birçok önemli ürününü gördüğümüz fuarda, akıllı telefonlar ve…

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.