Assassin’s Creed Origins İçin Beklenmedik Hata

Efsane oyun serilerinden biri olan Assassin’s Creed, geçtiğimiz sene en iddialı yapımıyla gündeme gelmişti. Oyunun devam hikayesini içermesinin yanı sıra bu kez Antik Mısır’da geçen bir hikayeyi gündeme alan ve konunun bir nevi tarihine inen yeni oyun Assassin’s Creed Origins, yapımın en iddialı oyunu oldu.

Ubisoft tarafından tanıtıldığı andan çıkış yaptığı ana kadar sürekli olarak öne çıkarılmaya devam eden yapımın, son olarak yeni DLC paketlerinin çıkış yapacağı açıklanmıştı. Assassin’s Creed Origins için gelecek olan DLC paketlerinin ise The Hidden Ones adını taşıyacağı ve oyunu iki yeni bölge getireceği açıklanmıştı. Zaten dev bir haritaya sahip olan oyunun, yeni haritasıyla beraber daha da çok ilgi çekmesi beklenirken, bu kısımda bir hata yaşandı.

Assassin’s Creed Origins DLC’si Çok Erken Yayınlandı

DLC’nin şu an için hazırlanmaya devam ettiği ve oyunun hazırlıklarının tamamlanmasının ardından yapımın DLC paketi olarak güncelleme sonrasında sunulacağı belirtilmişti. Sorunsuz olarak DLC’yi eklemek için ise 23 Ocak tarihinin beklenmesi gerektiği belirtilmişti. Firma tarafından yapılan açıklamalar bu yöndeydi ancak Assassin’s Creed Origins için yapılan bir güncelleme hatası DLC’nin erken erişime açılmasına neden oldu.

Assassin’s Creed Origins The Hidden Ones

Oyun senaryosunun devamı niteliğinde olan DLC paketinin Xbox One kullanıcılarına erkenden verilmesi yapımda bir soruna neden olmadı. Firma hemen harekete geçti ve güncellemeleri iptal ederek DLC paketinin indirilmeye kapanmasını sağladı. Fakat hemen kapatılmış olsa da otomatik güncellemeyle beraber gelen bir DLC paketi olduğu için oyuncuların birçok bölümünün yeni DLC serisini indirdiği ortaya çıktı.

Burada bir de rahatlatıcı haber verelim. Ubisoft konuya ilişkin resmi blog hesabından bir açıklama yayınladı ve yaptığı açıklamada DLC paketlerini indiren kullanıcıların oynamaya devam edeceklerini belirtti. Bu kullanıcıların olumsuz etkilenmemesi adına erişimin tamamen kapatılması gibi bir durum söz konusu olmadı. Bilgisayar ve diğer platformlar için ve Xbox One sürümünde yeni paketi indirmeyen kullanıcılar içinde yeni paketin 23 Ocak tarihinde yayınlanacağı belirtildi.

Ilginizi çekebilir

Motorola Moto E5 Akıllı Telefonları Geliyor
Mobil
7 görünteleme
Mobil
7 görünteleme

Motorola Moto E5 Akıllı Telefonları Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 16 Ocak 2018

Uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri içerisinde yer alan modelleri sayısı gündem güne artmaya devam ediyor. Bir yandan üst segment özellikleriyle…

The Red Solstice Oyunu Ücretsiz Oldu
Oyun
8 görünteleme
Oyun
8 görünteleme

The Red Solstice Oyunu Ücretsiz Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 16 Ocak 2018

Humble Bundle üzerinden ücretsiz olarak sunulan oyunlara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Son olarak ünlü oyun serilerini ücretsiz…

Nokia 6 ve Nokia 7 İçin Android Oreo Güncellemesi
Mobil
7 görünteleme
Mobil
7 görünteleme

Nokia 6 ve Nokia 7 İçin Android Oreo Güncellemesi

Ibrahim Kizilirmak - 16 Ocak 2018

HMD Global bir yandan yeni akıllı telefon modellerini tanıtmaya devam ederken bir diğer yandan ise yazılım güncellemelerini yayınlamaya devam ediyor.…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.