Apple Özür Diledi! Peki Ama Neden?

30 Aralık 2017
11 Görünümler

iPhone akıllı telefonlarında yavaşlama sorunu uzun süredir tartışılan bir sorun. Neden kaynaklandığı ve sorunun nasıl çözüleceği konusunda sürekli tartışmalar devam ederken, sonunda bu konuda yeni bilgilerin ortaya çıkmaya başladığını gördük. Sorunun Apple tarafından bilerek yapılan yavaşlatma sistemiyle beraber ortaya çıktığı belirtilmişti.

Bu açıklamalar çok kısa bir süre sonra doğrulanmış ve Apple iPhone modellerini yavaşlattığını belirtmişti. Yaşanan sorunun tepkilere neden olması ve tepkilerin sürekli olarak artarak devam etmesi, markanın sonunda açıklamalar yapmasına neden oldu. Ardı ardına açıklamalarına devam eden markanın bu kez özür dileme açıklaması ile sorunu çözmek ve tepkileri dindirme amacı içerisinde olduğunu gördük.

Apple Nasıl Bir Özür Diledi?

Markanın özür dilemesindeki ana neden ise bilgi kirliliği konusu oldu. Apple bu konunun çok uzatıldığını ve markaya karşı düşmanlık yapıldığını düşünüyor. Apple’ın düşüncesine göre son yapılan açıklamalar ve firmaların iğnelemeleri bilgi kirliliğine neden oldu.

Apple

Yaşanan bilgi kirliği nedeniyle kendi kullanıcılarından özür dileyen ve kullanıcılarına mesaj gönderen marka, durumu hazırlamış olduğu özel sayfası üzerinden de detaylandırdı. Apple tarafından yapılan neden açıklamasında ise yine piller hedef gösterildi. Telefonların pillerinde zamanla yaşanan güç kaybı nedeniyle böyle bir sınırlamaya gidildiğini belirten Apple’ın, üzerinde durduğu konulardan birisi de telefon satışlarını zorlamak için bu yönde çalışmaların yapıldığı iddiası.

Marka tarafından yapılan açıklamalarda bunun bir satış çalışması olmadığı ve yeni modelleri satmak için böyle bir yolun hiç denenmediği vurgulanıyor. Özür açıklamasından sonra durum nasıl değişecek bilinmez ama pil değişim ücretlerinde yapılan indirim ve hatanın kabul edilmesi, marka için sorundan dönme aşaması olarak gösteriliyor. Fakat kullanıcılar bu açıklamalardan tatmin olmayacak olursa, Apple için işler iyi gitmeyecek. Satışlarda kırılma bile olabilir.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.