Apple Cash Pay Sistemi Devre Dışı Kaldı

19 Eylül 2017
39 Görünümler

iOS 11 işletim sisteminin tanıtılmasının hemen arkasından, yeni işletim sisteminin özelliklerini ortaya koyan beta sürümlerinin yayınlandığını görmüştük. Yeni beta sürümleriyle beraber mobil alanda bir devrim olarak gösterilen işletim sistemi için önemli düzenlemeler bir bir ortaya çıkmaya başlamıştı. Bu süreçte en çok konuşulan sistemlerden birisi de Apple Cash Pay teknolojisi oldu.

Markanın akıllı telefonları ve tabletleri üzerinden kullanıcıların mesajlaşırken bir yandan da para transferi yapacakları sistem, beta 4 sürümünden sonra bir hayli detaylanmıştı. Hangi kullanıcıların söz konusu özelliği kullanabileceği ve sistemde geçerli olacak olan ayarların neler olacağı iOS 11 beta 4 güncellemesinden sonra kesinlik kazanmıştı. Faka bugün yayınlanan final sürümünden sonra Apple Cash Pay için bir sürprizle karşı karşıya kaldık.

Apple Cash Pay Başlamadan Bitti

Apple’ın final sürümü içerisinde yaptığı düzenlemelerle beraber yeni özelliğin doğrudan kullanıma girmeden kaldırıldığı ortaya çıktı. Kullanıcıların yeni sürümü yükledikten sonra mesajlar üzerinden para transferi gerçekleştirmek mümkün olmayacak. Bunun için kullanılacak olan Apple Cash Pay devre dışı bırakılmış durumda. Söz konusu özelliğin neden iptal olduğunu konusuna gelecek olursak, kullanıcıların karşısına ilk olarak güvenlik meselesi çıkıyor.

Apple Cash Pay

Apple’ın muhtemelen sistemde güvenlik açıklarının bulunması nedeniyle geri adım attığı belirtiliyor. Güvenliği sağlamak adına istenen düzeyde başarı elde edilememesi nedeniyle son anda uygulamadan vazgeçilmiş durumda. İşin ucunda para transferi olduğu için işini pek de şansa bırakmak istemeyen Apple’ın, ya bir sonraki güncellemeye kadar ya da bir sonraki sürüme kadar bu bölümü açık hale getirmediğini göreceğiz.

Güvenlik sorunlarının yanı sıra Apple Cash Pay teknolojisinin her ülke içinde geçerli olmayacağını ekleyelim. Sadece bu neden yüzünden bile Apple’ın sistem değişikliklerini yapmış olabileceğini düşünüyoruz. Hem güvenlik sorunları hem de yeteri kadar destek verilemeyecek olması gibi durumlar nedeniyle iptal değil, ertelendiğini düşündüğümüz Apple Cash Pay teknoloji, güncelleme olarak yayınlandığında sitemizde yer vereceği. iOS 11 final sürümünden sonra daha ne gibi değişiklikler karşımıza çıkacak? Testleri ve değerlendirmeleri beklemek gerekiyor.

Ilginizi çekebilir

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek
Teknoloji
1 görünteleme
Teknoloji
1 görünteleme

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek

Ibrahim Kizilirmak - 11 Ocak 2018

CES 2018 tüm hızı ve ilginçlikleri ile devam ediyor. Birçok ünlü markanın birçok önemli ürününü gördüğümüz fuarda, akıllı telefonlar ve…

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.