Android Wear İle Akıllı Saat Dönemi Sona Mı Erdi?

Akıllı saat alanında hızlı girişimler yapan Google, akıllı telefonlarda olduğu gibi akıllı saat alanında da Android işletim sistemi temelli bir seri kullanarak, akıllı saat pazarını da yazılımsal olarak ele geçirmek istemişti. Bunun için tanıtılan işletim sistemi ise Android Wear olarak karşımıza çıkmıştı.

Daha kapsamlı ve çok daha başarılı akıllı saat deneyimi için sunulan Android Wear işletim sisteminin, Android akıllı telefonlarıyla da doğrudan bağlantı kurabilmesiyle beraber, bu serinin yazılım alanında akıllı saat pazarını ele geçireceği düşünülmüştü.

Fakat teori pratikte işe yaramadı. Hem güncellemelerin geç gelmesi hem de bazı markaların geçişi istenen seviyede yapamaması nedeniyle Android Wear istenen etkiyi yaratamadı. Son olarak Android Wear 2 tanıtılmış ve güncellemeler yayınlanmaya başlamıştı fakat Pixel 2 tanıtımından sonra kötü haber geldi.

Android Wear Yazılımı Son Mu Buldu?

Akıllı saatlerin popüler yazılım serisi olan Android Wear işletim sisteminin Pixel 2 tanıtımı sonrasında Google’ın sitesinde kaldırıldığı ortaya çıktı. İşletim sisteminin güncellenmesi için mi böyle bir karar imza atıldığı bilinmiyor. Fakat şu an için hem akıllı saat işletim sisteminin hem de akıllı saatlerin Google listesinden kaldırıldığı da görülüyor.

Sadece Google anlaşmalı akıllı saatlerin değil, bunun dışında diğer birçok markanın da güncellemeyi listesinde çıkardığı iddia edildi. İstenen başarıyı yakalayamamasından dolayı son verildiği düşünülmeye başlayan işletim sistemi sürümünün, yeni versiyonlarının gelmeyeceği düşüncesi oluşmaya başladı. Bunun dışında söz konusu akıllı saat işletim sisteminin Google Store sayfası üzerinden kaldırılması adına resmi bir açıklama gelmedi.

Android Wear

Belki de Android Wear serisine gösterilen ilgiyi arttırmak için Google yeni bir oluşumun içerisine girecek. Bunun içinde Google’ın, Wear sayfasının güncellemeye alındığı düşünülebilir. Fakat böyle bir durumda da kısa süre içerisinde açıklamalar yapılmasını bekliyoruz.

Durum hakkında net bilgiyi ancak açıklamalar geldikten sonra elde edebileceğiz. Şu an için gelişmeler tüm akıllı saat pazarında merakla takip ediliyor. Bakalım konu nasıl sonuçlanacak? Google gerçekten akıllı saat işletim sistemi pazarından çekilecek mi?

You may be interested

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor
İnternet
3 views
İnternet
3 views

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Koyu tema özelliği için adımlar atan Youtube Web sürümünde yaptığı güncelleme sonrasında, ilk defa koyu tema özelliğini kullanıma sunmuştu. Buna…

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı
Otomotiv
3 views
Otomotiv
3 views

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Elektrikli araç teknolojileri içerisinde ilk sırada yer alan Tesla, otonom araç teknolojileri için yaptığı denemelerden sonra da başarı elde etti.…

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor
Mobil
3 views
Mobil
3 views

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Uygun fiyatlı, ama yüksek özellikli akıllı telefon markası olarak ün kazanan OnePlus, bu alanda son yılların en çok konuşulan firmalarından…

Leave a Comment

Your email address will not be published.