Android Wear İle Akıllı Saat Dönemi Sona Mı Erdi?

Akıllı saat alanında hızlı girişimler yapan Google, akıllı telefonlarda olduğu gibi akıllı saat alanında da Android işletim sistemi temelli bir seri kullanarak, akıllı saat pazarını da yazılımsal olarak ele geçirmek istemişti. Bunun için tanıtılan işletim sistemi ise Android Wear olarak karşımıza çıkmıştı.

Daha kapsamlı ve çok daha başarılı akıllı saat deneyimi için sunulan Android Wear işletim sisteminin, Android akıllı telefonlarıyla da doğrudan bağlantı kurabilmesiyle beraber, bu serinin yazılım alanında akıllı saat pazarını ele geçireceği düşünülmüştü.

Fakat teori pratikte işe yaramadı. Hem güncellemelerin geç gelmesi hem de bazı markaların geçişi istenen seviyede yapamaması nedeniyle Android Wear istenen etkiyi yaratamadı. Son olarak Android Wear 2 tanıtılmış ve güncellemeler yayınlanmaya başlamıştı fakat Pixel 2 tanıtımından sonra kötü haber geldi.

Android Wear Yazılımı Son Mu Buldu?

Akıllı saatlerin popüler yazılım serisi olan Android Wear işletim sisteminin Pixel 2 tanıtımı sonrasında Google’ın sitesinde kaldırıldığı ortaya çıktı. İşletim sisteminin güncellenmesi için mi böyle bir karar imza atıldığı bilinmiyor. Fakat şu an için hem akıllı saat işletim sisteminin hem de akıllı saatlerin Google listesinden kaldırıldığı da görülüyor.

Sadece Google anlaşmalı akıllı saatlerin değil, bunun dışında diğer birçok markanın da güncellemeyi listesinde çıkardığı iddia edildi. İstenen başarıyı yakalayamamasından dolayı son verildiği düşünülmeye başlayan işletim sistemi sürümünün, yeni versiyonlarının gelmeyeceği düşüncesi oluşmaya başladı. Bunun dışında söz konusu akıllı saat işletim sisteminin Google Store sayfası üzerinden kaldırılması adına resmi bir açıklama gelmedi.

Android Wear

Belki de Android Wear serisine gösterilen ilgiyi arttırmak için Google yeni bir oluşumun içerisine girecek. Bunun içinde Google’ın, Wear sayfasının güncellemeye alındığı düşünülebilir. Fakat böyle bir durumda da kısa süre içerisinde açıklamalar yapılmasını bekliyoruz.

Durum hakkında net bilgiyi ancak açıklamalar geldikten sonra elde edebileceğiz. Şu an için gelişmeler tüm akıllı saat pazarında merakla takip ediliyor. Bakalım konu nasıl sonuçlanacak? Google gerçekten akıllı saat işletim sistemi pazarından çekilecek mi?

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.