Android Oreo 8.1 Go Edition’in tüm yenilikleri!

6 Aralık 2017
20 Görünümler

Android Oreo 8.1 Go Edition’in tüm yenilikleri!

Google, Android Oreo 8.1 işletim sistemi versiyonunu yayınladı, Android Oreo 8.1 tüm yenilikleri.
Google aracılığı ile kullanıma sunulan Android  8.1 özellikleri de meydana çıktı. 2017 senesi bitmeden sürpriz bir şekilde Android  8.1 yayınlandı.

Android Oreo 8.1 tüm yenilikleri!

Android Oreo 8.1 tüm yenilikleri!

Android Oreo 8.1 yayınlandı. Android Go geliyor!

Google, Android 8.1 işletim sistemini yayınladı.
Bu sürümün en ehemmiyetli yeniliği ise düşük sistemli cihazlar içersinde ilanı gerçekleştirilen Android Go versiyonu oldu.
Android Oreo, Go Edition şeklinde de adlandırılan bu yenileme, Pixel ve Nexus telefonları ve cihazları içersinde kısa bir müddet ardından indirilebilir halde olacak.

Android 8.1 versiyonu ile gelen yenilikler ise geliştirici versiyonu vasıtası ile meydana çıktı. İşte Android 8.1 özellikleri!

Renk Seçenekleri : Pixel 2 XL ve Pixel 2 modellerinin görünüm ayarları kısmına renk seçenekleri kullanıma sunuldu. Doğal, ilerlemiş ve Sıcak renk tonları seçenekleri eklendi.

Android Oreo 8.1 Karanlık Tema

Android Oreo 8.1 Karanlık Tema

Bluetooth geliştirmeleri : Hızlı Ayarlar bölümünde Bluetooth aygıt pil vaziyeti görüntülenebilecek. Telefonunuza bağlı bir Bluetooth cihazının pil vaziyetini bu alandan takip edebileceksiniz.

Android Oreo 8.1 Transparent ve hızlı Bluetooth, batarya bölümü

Daha güvenilir internet : Bu özellik kötü URL’lere (internet sayfalarına) yönlendirme yapma potansiyeli olan WebView girişimlerini belirleyipe bunları engelleyebileceksiniz.

Android 8.1 Daha güvenilir internet

Neural Networks API : Bu Neural Networks API vasıtası ile donanımsal hızlandırma özelliği cihazınızda bulunmuş olacak.
NPU’ların daha bereketli çalışmasını sağlayacak olan bu geliştirme ile şebeke yüklemelerindeki gecikme müddetleride bu sayede azalmış olacak. Güvenlik noktalarında ise titiz verilerin aygıt dışına çıkması engellenebilecek. Kullanılan aygıtta NPU’su var ise bu işler NPU’lar ile daha çok performanslı olabilecek. NPU’nun bulundurulmadığı hallerde ise API, bu işlemleri CPU üstünden rahatlıkla gerçekleştirebilecek.

Android Oreo 8.1 Neural Networks API

Parmak izi güvenlik geliştirmeleri : Parmak izi tarama (okuma)  özelliğininde güvenlik düzeyi artırıldı. Kullanıcılar telefonda kayıtlı olmayan parmak izleri ile gerçekleştirilen giriş denemeleri ardından cihazları tamamiyle kilitli duruma getirebilecek.

Android Oreo 8.1 Parmak izi güvenlik geliştirmeleri

Bildirim sesi : Uygulamalara yani aplikasyonlara saniye başına bir kere bildirim sesi çalma müsadesi verilebilecek.

Android Oreo 8.1 Bildirim Sesi

Pixel Visual Core : Google’ın kalifiye dizayn ilk yardımcı işlemcisi üçüncü
parti geliştiricilerine açılıyor. Pixel 2 XL ve Pixel 2 modellerinde gösterilen bu yardımcı işlemci, görüntü ve öğrenme işleme noktasında üçüncü
parti program firmalarına üstünlük sağlayacak. Birinci parti kamera ve üçüncü parti kamera API’ları HDR+ modunda fotoğraf çekebilecekler.

Android Oreo 8.1 Pixel Visual Core

Bu geliştirmelere ve devrimlere ek olaraktan, otomatik doldurma opsiyonu geliştirildi. Nexus 5X modelinde hoparlörden ses gelmeme meselesi giderildi. Pixel 2 XL ve Pixel 2 modellerinde videoları oynatma esnasında oluşan ses bozulmaları giderildi. Bunlarla birlikte Hamburger, peynir, bira ve bira tokuşturma emojileri düzenlendi. Bu emojilerde yapılan değişiklikleri alttaki resimlerde görebilirsiniz. Radarex ekibi olarak bu emojileri sizler için bir araya topladık. Daha fazla detay için Android‘in resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Android Oreo 8.1 Bira Emojisi

Android Oreo 8.1 Peynir Emojisi

Android Oreo 8.1 Bira Tokuşturma Emojisi

Android Oreo 8.1 Hamburger Emojisi

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.