Android Oreo 8.1 Go Edition’in tüm yenilikleri!

6 Aralık 2017
82 Görünümler

Android Oreo 8.1 Go Edition’in tüm yenilikleri!

Google, Android Oreo 8.1 işletim sistemi versiyonunu yayınladı, Android Oreo 8.1 tüm yenilikleri.
Google aracılığı ile kullanıma sunulan Android  8.1 özellikleri de meydana çıktı. 2017 senesi bitmeden sürpriz bir şekilde Android  8.1 yayınlandı.

Android Oreo 8.1 tüm yenilikleri!

Android Oreo 8.1 tüm yenilikleri!

Android Oreo 8.1 yayınlandı. Android Go geliyor!

Google, Android 8.1 işletim sistemini yayınladı.
Bu sürümün en ehemmiyetli yeniliği ise düşük sistemli cihazlar içersinde ilanı gerçekleştirilen Android Go versiyonu oldu.
Android Oreo, Go Edition şeklinde de adlandırılan bu yenileme, Pixel ve Nexus telefonları ve cihazları içersinde kısa bir müddet ardından indirilebilir halde olacak.

Android 8.1 versiyonu ile gelen yenilikler ise geliştirici versiyonu vasıtası ile meydana çıktı. İşte Android 8.1 özellikleri!

Renk Seçenekleri : Pixel 2 XL ve Pixel 2 modellerinin görünüm ayarları kısmına renk seçenekleri kullanıma sunuldu. Doğal, ilerlemiş ve Sıcak renk tonları seçenekleri eklendi.

Android Oreo 8.1 Karanlık Tema

Android Oreo 8.1 Karanlık Tema

Bluetooth geliştirmeleri : Hızlı Ayarlar bölümünde Bluetooth aygıt pil vaziyeti görüntülenebilecek. Telefonunuza bağlı bir Bluetooth cihazının pil vaziyetini bu alandan takip edebileceksiniz.

Android Oreo 8.1 Transparent ve hızlı Bluetooth, batarya bölümü

Daha güvenilir internet : Bu özellik kötü URL’lere (internet sayfalarına) yönlendirme yapma potansiyeli olan WebView girişimlerini belirleyipe bunları engelleyebileceksiniz.

Android 8.1 Daha güvenilir internet

Neural Networks API : Bu Neural Networks API vasıtası ile donanımsal hızlandırma özelliği cihazınızda bulunmuş olacak.
NPU’ların daha bereketli çalışmasını sağlayacak olan bu geliştirme ile şebeke yüklemelerindeki gecikme müddetleride bu sayede azalmış olacak. Güvenlik noktalarında ise titiz verilerin aygıt dışına çıkması engellenebilecek. Kullanılan aygıtta NPU’su var ise bu işler NPU’lar ile daha çok performanslı olabilecek. NPU’nun bulundurulmadığı hallerde ise API, bu işlemleri CPU üstünden rahatlıkla gerçekleştirebilecek.

Android Oreo 8.1 Neural Networks API

Parmak izi güvenlik geliştirmeleri : Parmak izi tarama (okuma)  özelliğininde güvenlik düzeyi artırıldı. Kullanıcılar telefonda kayıtlı olmayan parmak izleri ile gerçekleştirilen giriş denemeleri ardından cihazları tamamiyle kilitli duruma getirebilecek.

Android Oreo 8.1 Parmak izi güvenlik geliştirmeleri

Bildirim sesi : Uygulamalara yani aplikasyonlara saniye başına bir kere bildirim sesi çalma müsadesi verilebilecek.

Android Oreo 8.1 Bildirim Sesi

Pixel Visual Core : Google’ın kalifiye dizayn ilk yardımcı işlemcisi üçüncü
parti geliştiricilerine açılıyor. Pixel 2 XL ve Pixel 2 modellerinde gösterilen bu yardımcı işlemci, görüntü ve öğrenme işleme noktasında üçüncü
parti program firmalarına üstünlük sağlayacak. Birinci parti kamera ve üçüncü parti kamera API’ları HDR+ modunda fotoğraf çekebilecekler.

Android Oreo 8.1 Pixel Visual Core

Bu geliştirmelere ve devrimlere ek olaraktan, otomatik doldurma opsiyonu geliştirildi. Nexus 5X modelinde hoparlörden ses gelmeme meselesi giderildi. Pixel 2 XL ve Pixel 2 modellerinde videoları oynatma esnasında oluşan ses bozulmaları giderildi. Bunlarla birlikte Hamburger, peynir, bira ve bira tokuşturma emojileri düzenlendi. Bu emojilerde yapılan değişiklikleri alttaki resimlerde görebilirsiniz. Radarex ekibi olarak bu emojileri sizler için bir araya topladık. Daha fazla detay için Android‘in resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Android Oreo 8.1 Bira Emojisi

Android Oreo 8.1 Peynir Emojisi

Android Oreo 8.1 Bira Tokuşturma Emojisi

Android Oreo 8.1 Hamburger Emojisi

Ilginizi çekebilir

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor
Giyilebilir Teknoloji
44 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
44 görünteleme

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak…

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
65 görünteleme
Mobil
65 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
51 görünteleme
Mobil
51 görünteleme

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.