Amazon Türkiye’de Doğrudan Satışa Başlayabilir

Alışveriş yöntemleri arasında kısa süre içerisinde en çok kullanılan yöntemlerden biri haline gelen internet üzerinden alışveriş, dünya genelinde çok hızlı bir hacimle büyümeye devam ediyor. Ülkemizde de artık kalıcı bir yer edinmeyi başaran sektörde sürekli yeni yatırımların ortaya çıktığını da biliyoruz. Ülkemizde faaliyet gösteren dev alışveriş siteleri bir yana dursun, artık yabancı ülkelerden de bu konuda yatırımlar almaya başladı. Tabii ki alışveriş sitesi denildiğinde küresel kapsamda akla ilk gelen firma olan Amazon firması da bu sitelerden bir tanesi. Birçok ülkeye satış yapan e-ticaret sitesinin doğrudan ülkemiz için satışları ise bulunmuyor. Bunun için başka ülkeler üzerinden ürün siparişi vermek gerekebiliyor. İşte son haberlere bakacak olursak bu durum değişmek üzere.

Amazon Yatırım Girişimlerine Başladı

Bu noktada son gelen haberlere göre doğrudan hizmet vermese de farklı ülkeler üzerinden Türkiye’den ciddi oranda sipariş alan Amazon’un, pazarı daha da genişletmek adına doğrudan ülkemiz üzerinden satış yapmak için girişimlerde bulunduğu öğrenildi.

Yani diğer bir söylemle artık Amazon üzerinden hiçbir dış ülke gösterilmeksizin alışveriş yapmak mümkün olacak. Yapılan çalışmalarla beraber en azından girişimlerin çoktan başladığı belirtiliyor. Firmanın Türk yetkililerle görüşmelere başladığı ve bu görüşmeler neticesinde de kesin bir karara varılacağı belirtilmekte. Bunun yanı sıra sistem hakkında merak edilen diğer bir konunun da yatırım nasıl yapılacağı olduğunu biliyoruz.

Amazon

Karar çıktıktan ve yatırım yapılma yönünde olumlu anlaşmalar yapıldıktan sonra firmanın kendi depolarını ya da kendi tesislerini Türkiye şubesi olarak açacağı düşünülüyor. Bunun yanı sıra Amazon’un ülkemizde hizmet veren herhangi bir e-ticaret sitesini satın aldığını da görebiliriz. Böylelikle firma kendi ürünlerini, kendi fiyatlarıyla ülkemiz pazarına sokmaya çalışacak ve en net adımlarda atılmış olacak.

Satış sisteminin detayları ya da ürünlerin ne şekilde ülkemizde yer alacağı konusunda görüşmelerin olumlu sonuçlanmasının beklendiği belirtiliyor. Bunun dışında bir adım henüz yok. Kesin bilgi için yapılan açıklamaları takip etmek gerekli. Ancak yatırım kararları böylelikle öğrenilebilecek.

You may be interested

Uber İle İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Rekabetinde Önemli Adım
Otomotiv
2 views
Otomotiv
2 views

Uber İle İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Rekabetinde Önemli Adım

Ibrahim Kizilirmak - 8 Ekim 2017

Uber, yavaş yavaş ulaşım teknolojilerinde öne geçmeye başladı. Ülkemizde dahil olmak üzere her geçen gün Uber sistemlerinin daha fazla tercih…

Justice League İçin Beklenen Fragman Yayınlandı
Radarex TV
4 views
Radarex TV
4 views

Justice League İçin Beklenen Fragman Yayınlandı

Ibrahim Kizilirmak - 8 Ekim 2017

Marvel karakterlerinin sürekli yeni filmleriyle karşı karşıya geliyoruz. Beyazperdenin alışılmış serilerinden biri olan Yenilmezler filmlerinden sonra daha da ünlenen Marvel…

Google Pixel 2 Rahatsız Etmeyin Modu Bilmecesi
Mobil
3 views
Mobil
3 views

Google Pixel 2 Rahatsız Etmeyin Modu Bilmecesi

Ibrahim Kizilirmak - 8 Ekim 2017

Google, yeni akıllı telefonlarında önemli sistem değişikliklerini kullanıcılara sunmaya başladı. Pixel 1 modeline göre çok daha başarılı bir akıllı telefon…

Leave a Comment

Your email address will not be published.