Amazon Türkiye’de Doğrudan Satışa Başlayabilir

Alışveriş yöntemleri arasında kısa süre içerisinde en çok kullanılan yöntemlerden biri haline gelen internet üzerinden alışveriş, dünya genelinde çok hızlı bir hacimle büyümeye devam ediyor. Ülkemizde de artık kalıcı bir yer edinmeyi başaran sektörde sürekli yeni yatırımların ortaya çıktığını da biliyoruz. Ülkemizde faaliyet gösteren dev alışveriş siteleri bir yana dursun, artık yabancı ülkelerden de bu konuda yatırımlar almaya başladı. Tabii ki alışveriş sitesi denildiğinde küresel kapsamda akla ilk gelen firma olan Amazon firması da bu sitelerden bir tanesi. Birçok ülkeye satış yapan e-ticaret sitesinin doğrudan ülkemiz için satışları ise bulunmuyor. Bunun için başka ülkeler üzerinden ürün siparişi vermek gerekebiliyor. İşte son haberlere bakacak olursak bu durum değişmek üzere.

Amazon Yatırım Girişimlerine Başladı

Bu noktada son gelen haberlere göre doğrudan hizmet vermese de farklı ülkeler üzerinden Türkiye’den ciddi oranda sipariş alan Amazon’un, pazarı daha da genişletmek adına doğrudan ülkemiz üzerinden satış yapmak için girişimlerde bulunduğu öğrenildi.

Yani diğer bir söylemle artık Amazon üzerinden hiçbir dış ülke gösterilmeksizin alışveriş yapmak mümkün olacak. Yapılan çalışmalarla beraber en azından girişimlerin çoktan başladığı belirtiliyor. Firmanın Türk yetkililerle görüşmelere başladığı ve bu görüşmeler neticesinde de kesin bir karara varılacağı belirtilmekte. Bunun yanı sıra sistem hakkında merak edilen diğer bir konunun da yatırım nasıl yapılacağı olduğunu biliyoruz.

Amazon

Karar çıktıktan ve yatırım yapılma yönünde olumlu anlaşmalar yapıldıktan sonra firmanın kendi depolarını ya da kendi tesislerini Türkiye şubesi olarak açacağı düşünülüyor. Bunun yanı sıra Amazon’un ülkemizde hizmet veren herhangi bir e-ticaret sitesini satın aldığını da görebiliriz. Böylelikle firma kendi ürünlerini, kendi fiyatlarıyla ülkemiz pazarına sokmaya çalışacak ve en net adımlarda atılmış olacak.

Satış sisteminin detayları ya da ürünlerin ne şekilde ülkemizde yer alacağı konusunda görüşmelerin olumlu sonuçlanmasının beklendiği belirtiliyor. Bunun dışında bir adım henüz yok. Kesin bilgi için yapılan açıklamaları takip etmek gerekli. Ancak yatırım kararları böylelikle öğrenilebilecek.

You may be interested

Samsung Gear Fit 2 Pro Görselleri ve Özellikleri Ortaya Çıktı
Giyilebilir Teknoloji
2 views
Giyilebilir Teknoloji
2 views

Samsung Gear Fit 2 Pro Görselleri ve Özellikleri Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı saat dünyasının en başarılı markalarında sıralama geçtiğimiz aylarda değişti. Apple’ın liderliğinde devam eden listede şimdi ise lider Xiaomi markası…

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü
Mobil
10 views
Mobil
10 views

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefon dünyasının başarılı akıllı telefon modellerinden biri olarak tanıtılan HTC U11 serisi, bir hayli ilgi görmeyi başardı. Ülkemizde de…

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme
Oyun
16 views
Oyun
16 views

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Oyun dünyasında belli başlı yapımların artık kalıcı yer edindiğini söylemek gerekiyor. Çok uzun yıllar önce yayınlanmış olmasına rağmen bu şekilde…

Leave a Comment

Your email address will not be published.