Amazon Türkiye’de Doğrudan Satışa Başlayabilir

3 Ağustos 2017
68 Görünümler

Alışveriş yöntemleri arasında kısa süre içerisinde en çok kullanılan yöntemlerden biri haline gelen internet üzerinden alışveriş, dünya genelinde çok hızlı bir hacimle büyümeye devam ediyor. Ülkemizde de artık kalıcı bir yer edinmeyi başaran sektörde sürekli yeni yatırımların ortaya çıktığını da biliyoruz. Ülkemizde faaliyet gösteren dev alışveriş siteleri bir yana dursun, artık yabancı ülkelerden de bu konuda yatırımlar almaya başladı. Tabii ki alışveriş sitesi denildiğinde küresel kapsamda akla ilk gelen firma olan Amazon firması da bu sitelerden bir tanesi. Birçok ülkeye satış yapan e-ticaret sitesinin doğrudan ülkemiz için satışları ise bulunmuyor. Bunun için başka ülkeler üzerinden ürün siparişi vermek gerekebiliyor. İşte son haberlere bakacak olursak bu durum değişmek üzere.

Amazon Yatırım Girişimlerine Başladı

Bu noktada son gelen haberlere göre doğrudan hizmet vermese de farklı ülkeler üzerinden Türkiye’den ciddi oranda sipariş alan Amazon’un, pazarı daha da genişletmek adına doğrudan ülkemiz üzerinden satış yapmak için girişimlerde bulunduğu öğrenildi.

Yani diğer bir söylemle artık Amazon üzerinden hiçbir dış ülke gösterilmeksizin alışveriş yapmak mümkün olacak. Yapılan çalışmalarla beraber en azından girişimlerin çoktan başladığı belirtiliyor. Firmanın Türk yetkililerle görüşmelere başladığı ve bu görüşmeler neticesinde de kesin bir karara varılacağı belirtilmekte. Bunun yanı sıra sistem hakkında merak edilen diğer bir konunun da yatırım nasıl yapılacağı olduğunu biliyoruz.

Amazon

Karar çıktıktan ve yatırım yapılma yönünde olumlu anlaşmalar yapıldıktan sonra firmanın kendi depolarını ya da kendi tesislerini Türkiye şubesi olarak açacağı düşünülüyor. Bunun yanı sıra Amazon’un ülkemizde hizmet veren herhangi bir e-ticaret sitesini satın aldığını da görebiliriz. Böylelikle firma kendi ürünlerini, kendi fiyatlarıyla ülkemiz pazarına sokmaya çalışacak ve en net adımlarda atılmış olacak.

Satış sisteminin detayları ya da ürünlerin ne şekilde ülkemizde yer alacağı konusunda görüşmelerin olumlu sonuçlanmasının beklendiği belirtiliyor. Bunun dışında bir adım henüz yok. Kesin bilgi için yapılan açıklamaları takip etmek gerekli. Ancak yatırım kararları böylelikle öğrenilebilecek.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.