Amazon Parçalanabilir Drone Patentlerini Gösterdi

2 Aralık 2017
16 Görünümler

Dünyanın en büyük e-ticaret firmalarından biri olan Amazon, geçen seneden sonra durdurulamaz bir yükseliş elde etti. İnternet üzerinden alışveriş fikrinin giderek artmasıyla beraber çok daha hızlı yükseliş elde etmeye başlayan Amazon, son dönemde ise ürünlerini müşterilerine ulaştırmak için yeni teknolojiler denemeye başladı.

Firmanın bu konuda attığı en önemli adım ise Drone teknolojisi olmuştu. E-ticaret devi Drone ile teslimatları da ilk etapta teste almıştı. Yapılan testlerde başarı elde eden firmanın yavaş yavaş Drone teslimatlarını kalıcı hale getireceği düşüncesi oluşmaya başladı. Fakat Drone kullanımında yaşanacak birçok sorun olduğu biliniyor. Amazon ise bu sorunları çözmek için yeni adımlar atmaya başladı. Firmanın son patent başvurusu sonrasında bu konuda alınacak önlemler ortaya çıktı.

Amazon Kendini İmha Eden Drone Kullanacak

Markanın teslimat sırasında yaşanacak sıkıntılar için yeni bir önlem paketi hazırladığı ortaya çıktı. Yapılan açıklamaya göre firma teslimat sırasında Drone üzerinde yaşanabilecek bir sıkıntı durumunda uzaktan erişim ile Drone cihazını imha edebilecek. Teslimat sırasında yaşanacak bir olumsuzluk nedeniyle cihazların yaşamı tehdit edecek bir konuma dönüşmeden önce imha edilmesi sağlanacak.

Amazon Drone

Alınan patentin görsellerine göre Amazon, herhangi bir olumsuz durumda cihazı en ideal konuma getirecek. Cihaz daha sonra kendisini parçalara ayırarak herhangi bir zarara neden olmadan imha edilecek. Drone imha olduktan sonra ise müşterilerin teslimatlarının başka bir şekilde gerçekleştirileceği belirtiliyor.

Şu an için Amazon tarafından atılan bu adım bir ilki gösteriyor. Söz konusu teknoloji, ürün taşıması konusunda da e-ticaret devinin ilkleri başarmasını sağlamış olacak. Şimdi merak edilen kısım ise yeni paket teslimatlarının ne zaman başlayacağı. Diğer firmalar içinde örnek teşkil edilecek olan Drone teslimatlarının e-ticaret devlerinin dışında kargo alanında kullanılması bekleniyor. Fakat tüm bunlar bir süreç olarak gösterilmekte. Bu süreç nasıl sonuçlanacak ve ne zaman yaygınlaşacak göreceğiz.

Ilginizi çekebilir

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek
Teknoloji
1 görünteleme
Teknoloji
1 görünteleme

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek

Ibrahim Kizilirmak - 11 Ocak 2018

CES 2018 tüm hızı ve ilginçlikleri ile devam ediyor. Birçok ünlü markanın birçok önemli ürününü gördüğümüz fuarda, akıllı telefonlar ve…

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.