Amazon Parçalanabilir Drone Patentlerini Gösterdi

2 Aralık 2017
27 Görünümler

Dünyanın en büyük e-ticaret firmalarından biri olan Amazon, geçen seneden sonra durdurulamaz bir yükseliş elde etti. İnternet üzerinden alışveriş fikrinin giderek artmasıyla beraber çok daha hızlı yükseliş elde etmeye başlayan Amazon, son dönemde ise ürünlerini müşterilerine ulaştırmak için yeni teknolojiler denemeye başladı.

Firmanın bu konuda attığı en önemli adım ise Drone teknolojisi olmuştu. E-ticaret devi Drone ile teslimatları da ilk etapta teste almıştı. Yapılan testlerde başarı elde eden firmanın yavaş yavaş Drone teslimatlarını kalıcı hale getireceği düşüncesi oluşmaya başladı. Fakat Drone kullanımında yaşanacak birçok sorun olduğu biliniyor. Amazon ise bu sorunları çözmek için yeni adımlar atmaya başladı. Firmanın son patent başvurusu sonrasında bu konuda alınacak önlemler ortaya çıktı.

Amazon Kendini İmha Eden Drone Kullanacak

Markanın teslimat sırasında yaşanacak sıkıntılar için yeni bir önlem paketi hazırladığı ortaya çıktı. Yapılan açıklamaya göre firma teslimat sırasında Drone üzerinde yaşanabilecek bir sıkıntı durumunda uzaktan erişim ile Drone cihazını imha edebilecek. Teslimat sırasında yaşanacak bir olumsuzluk nedeniyle cihazların yaşamı tehdit edecek bir konuma dönüşmeden önce imha edilmesi sağlanacak.

Amazon Drone

Alınan patentin görsellerine göre Amazon, herhangi bir olumsuz durumda cihazı en ideal konuma getirecek. Cihaz daha sonra kendisini parçalara ayırarak herhangi bir zarara neden olmadan imha edilecek. Drone imha olduktan sonra ise müşterilerin teslimatlarının başka bir şekilde gerçekleştirileceği belirtiliyor.

Şu an için Amazon tarafından atılan bu adım bir ilki gösteriyor. Söz konusu teknoloji, ürün taşıması konusunda da e-ticaret devinin ilkleri başarmasını sağlamış olacak. Şimdi merak edilen kısım ise yeni paket teslimatlarının ne zaman başlayacağı. Diğer firmalar içinde örnek teşkil edilecek olan Drone teslimatlarının e-ticaret devlerinin dışında kargo alanında kullanılması bekleniyor. Fakat tüm bunlar bir süreç olarak gösterilmekte. Bu süreç nasıl sonuçlanacak ve ne zaman yaygınlaşacak göreceğiz.

Ilginizi çekebilir

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor
Giyilebilir Teknoloji
13 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
13 görünteleme

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak…

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
28 görünteleme
Mobil
28 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
20 görünteleme
Mobil
20 görünteleme

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.