Age of Empires Definitive Edition Beklenen Tarih Açıklaması Geldi

Microsoft tarafından sunulan efsane oyun serileri arasında yerini alan ve strateji denildiği zaman akla gelen ilk oyunlardan biri olan Age of Empires oyunu, çok uzun yıllardır sessiz kalıyor. Son olarak Age of Empires 3 oyunuyla piyasadaki yerini aldığını gördüğümüz yapımın, bu kadar süre boyunca sessiz kalması ise serinin unutulmasına neden olmaya başladı. İşte tam da bu noktada Microsoft tarafından beklenen açıklama geldi ve Age of Empires Definitive Edition oyunun geleceği belirtildi.

Geçtiğimiz sene düzenlenen E3 fuarında ortaya çıkarılan Age of Empires Definitive Edition oyunu ise serinin 4.oyunu olarak düşünülmüştü. Ancak sadece mevcut serileri güncelleyecek bir yapım ile karşı karşıya kalacağımız ortaya çıktı. Hatta son olarak oyunun çıkış tarihi konusunda bilgi verildi.

Age of Empires Definitive Edition Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Oyun Microsoft’un kendi sistemleri üzerinden satılacak. Windows 10 kullanıcıları sadece Microsoft Store üzerinden oyunu satın alabilecek. Oyunun Türkiye fiyatı ise 56.25 TL olarak açıklanmış durumda. Bunun dışında oyunun ne gibi değişiklikler getireceği konusunda da bilgiler verelim.

İlk olarak Age of Empires Definitive Edition oyunun geliştirilmiş senaryo ve sefer editörleri bulunacak. Ayrıca her görev içinde ekstra bir anlatım eklenecek. Tabii ki grafiklerinin iyileştirilmesiyle öne çıkacak olan akıllı telefonların LAN oynanışıyla beraber Xbox Live üzerinden de oynanışı bulunacak. Ayrıca grafik kısmında da 4K desteğini göreceğiz. Bunların dışında oyun yapısında da önemli değişiklikler sunacak olan Age of Empires Definitive Edition oyunun çıkış tarihi ise 20 Şubat olarak açıklandı.

Fakat bu tarihten önce oyunu satın alacak olursanız, bu durumda da 29 Ocak tarihinden itibaren oyuna erken erişiminiz olacak ve kapalı beta sürümünü deneyebileceksiniz. Değişikliklerin şimdilik başarılı bir şekilde gittiği görülen yapımın ne kadar ilgi çekeceği ve ne derece başarılı olacağı konusunda da çıkış tarihini beklemek gerekecek. Bakalım yeni seri eski tadı verebilecek mi?

Ilginizi çekebilir

LG V30+ α Modeli Üzerinde Çalışıyor
Mobil
Mobil

LG V30+ α Modeli Üzerinde Çalışıyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Ocak 2018

Akıllı telefon devlerinden biri olan LG, son zamanlarda pek iyi bir gidişat elde edemedi. Markanın sürekli olarak yeni akıllı telefon…

Xiaomi MIUI 9 Arayüzü Alacak Modelleri Yayınladı
Mobil
1 görünteleme
Mobil
1 görünteleme

Xiaomi MIUI 9 Arayüzü Alacak Modelleri Yayınladı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Ocak 2018

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan Xiaomi, kısa süre sora akıllı telefonları için yeni güncellemeler getirmeye hazırlanıyor. Markanın bu kez…

Instagram Son Görülme Özelliği Nedir? Nasıl Kapatılır?
Sosyal Medya
4 görünteleme
Sosyal Medya
4 görünteleme

Instagram Son Görülme Özelliği Nedir? Nasıl Kapatılır?

Ibrahim Kizilirmak - 19 Ocak 2018

Facebook’un ardından sosyal medya uygulamaları içerisinde zirveye oturan uygulamalardan biri olan  Instagram, önemli güncellemeler alarak sistem değişikliklerine gitmeye başladı. Özellikle…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.