2018 Kış Olimpiyatları Uygulaması İndirme Sunuldu

Bu sene Güney Kore’de düzenlenecek olan 2018 Kış Olimpiyatları için hazırlıklar tüm hızı ile devam ediyor. Bölge olarak Jeongseon, PyeongChang, Gangneung merkezlerinde yapılacak olan 2018 Kış Olimpiyatları, bir yandan hazırlıklarla gündeme gelirken bir diğer yandan ise etkinliklerle gündeme geliyor. Daha önce olimpiyatlar için verilen bilgilere göre 5 bin sporcunun boy göstereceği belirtilen ve 15 ayrı sporun yarışmalarda yer alınacağı belirtilen olimpiyatlarda, yayın kısmında da çeşitli düzenleme yapılmakta. Bu noktada son olarak 2018 Kış Olimpiyatları için beklenen mobil uygulama yayınlandı.

2018 Kış Olimpiyatları Uygulaması

Uygulama için Güney Kore’nin en büyük firması olan Samsung’un desteğiyle bir çalışma yapıldığı açıklandı. Samsung desteğiyle beraber yapılan çalışma sonrasında ise yeni bir uygulama üretildi. 2018 Kış Olimpiyatları resmi uygulaması olarak duyurulan yeni uygulama, anlık gelişmeler, hava durumu, canlı yayın drone görüntüleri, 3D haritalar bulunacak.

Bu sayede kullanıcılar olimpiyatlar ve durum hakkında anında bilgi alabilecekler. Ayrıca uygulamanın bir diğer artısı ise anlık olarak sunulan programlar olacak. Kullanıcılar kolayca olimpiyatlar için etkinlik takvimini öğrenebilecekler. Gün gün yapılacak etkinliklerin tüm listesi saatleriyle beraber görüntülenecek.

2018 Kış Olimpiyatları

Mobil dünyasının bu kadar çok öne çıktığı bir dönemde 2018 Kış Olimpiyatları içinde uygulama desteğinin gelmesi elbette ki çok konuşulacağa benziyor. Daha öncede web siteleri üzerinden örneklerini gördüğümüz sistemin ne kadar çok tutulacağını da göreceğiz. Samsung’un desteğinin bulunması tabii ki uygulamanın kullanım alanının artmasını sağlayacaktır. Ancak yine de kesin bir tahmin olmadığını belirtmek gerekiyor.

Uygulama verileri konusunda da bilgi verecek olursak, şu an için Android ve iOS üzerinden yayınlanan uygulama için en az Android 4.4 sürümüne sahip olmanız gerekiyor. iOS kullanıcıları içinse en aşağı iOS 8.0 sürümüne sahip olmanız gerek. Bunun dışında uygulamayı ücretsiz olarak yüklemeniz mümkün. Uygulamanın sayfasına da aşağından ulaşabilirsiniz.

App Store Linki / Android Linki

Ilginizi çekebilir

PUBG İçin Oyunu Değiştiren Yeni Güncelleme Yayınlandı
Oyun
4 görünteleme
Oyun
4 görünteleme

PUBG İçin Oyunu Değiştiren Yeni Güncelleme Yayınlandı

Ibrahim Kizilirmak - 24 Ocak 2018

Oyun dünyasının rakipsiz adaylarından biri olma yolunda ilerleyen PUBG, her ne kadar Steam üzerinde aldığı liderliği bir alıp bir bıraksa…

Galaxy S9 İçin Bu Kez Test Videosu Ortaya Çıktı
Mobil
4 görünteleme
Mobil
4 görünteleme

Galaxy S9 İçin Bu Kez Test Videosu Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 24 Ocak 2018

Galaxy S9 akıllı telefonları, Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak. Başarılı bir S8 serisinden sonra gelecek olan yeni akıllı…

Playstation 4 Bu Kez Kısmi Olarak Hacklendi
Oyun
9 görünteleme
Oyun
9 görünteleme

Playstation 4 Bu Kez Kısmi Olarak Hacklendi

Ibrahim Kizilirmak - 23 Ocak 2018

Uzun bir süredir en başarılı oyun konsollarından biri olarak gösterilen Playstation 4 için açık haberleri gündeme gelmeye başladı. Geliştiriciler tarafından…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.